aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Tylko diesel tanieje

26 stycznia 2023
Tylko diesel tanieje

Ostatnie podwyżki cen paliw w hurcie przeniosły się już na stacje - wyjątkiem jest jednak olej napędowy, który potaniał o grosz.

Z najnowszego badania e-petrol.pl wynika, że benzyna Pb95 jest o 5 groszy droższa niż przed tygodniem i dziś jej litr kosztuje przeciętnie 6,59 zł. Od końca grudnia systematycznie drożeje LPG - w ciągu ostatnich kilku dni podwyżka wyniosła 6 groszy i aktualnie za litr autogazu płaci się 3,20 zł. Zaskakująca natomiast jest groszowa obniżka średniej ogólnopolskiej ceny diesla, który oferowany jest na stacjach po 7,62 zł.

 

benzyna, diesel, ceny paliw,  stacje benzynowe

 

W ostatnim tygodniu stycznia tankowanie jest najtańsze w województwie łódzkim, warmińsko-mazurskim i śląskim. W pierwszym z nich e-petrol.pl odnotował najbardziej atrakcyjne ceny Pb95, której litr kosztuje tam przeciętnie 6,49 zł. Na Warmii i Mazurach najmniej płaci się za olej napędowy oraz autogaz: 7,53 oraz 3,16 zł/l. Ta sama cena LPG obowiązuje też na Górnym Śląsku.

Opolszczyzna jest dziś tym regionem, w którym najdroższe są benzyna 95-oktanowa i diesel - w tej części Polski kosztują one przeciętnie 6,65 i 7,72 zł/l. LPG z ceną 3,26 zł/l jest najdroższe na Podlasiu oraz Dolnym Śląsku

 

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę