Adama_Spyrale_1-31.05.21

Ubezpieczenia dla rolników dostępne w tysiącach placówek pocztowych na terenie całego kraju

23 kwietnia 2021
Ubezpieczenia dla rolników dostępne w tysiącach placówek pocztowych na terenie całego kraju

Oferta ubezpieczeniowa jest dostępna dla klientów Poczty Polskiej w sieci łącznie obejmującej 4,6 tys. placówek na terenie całego kraju (w tym w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich). W tym roku zainteresowanie dotowanymi ubezpieczeniami rolnymi jest bardzo duże. Najwięcej zawieranych umów obejmuje ryzyko gradu, zaś najczęstszym ubezpieczeniom podlegają uprawy zbóż i kukurydzy.  

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych od kwietnia br. rozpoczęło sprzedaż kolejnego sezonu dotowanych ubezpieczeń rolnych. 

Jedną z zalet oferty ubezpieczeń pocztowych jest jej dostępność w tysiącach miejsc na terenie całego kraju. Umowę ubezpieczenia można zawrzeć w mniejszych miejscowościach lub nawet na terenach wiejskich, a więc bez konieczności podróżowania do dużych miast - w tym także w dogodnej, najbliższej dla rolnika placówce Poczty Polskiej (spośród 4,6 tysiąca urzędów pocztowych dystrybuujących ofertę ubezpieczeniową).   

- Poczta Polska udostępnia szerokie portfolio ofertowe. Klienci, którzy odwiedzają nasze placówki mogą skorzystać nie tylko z usług pocztowych, ale także bankowych i finansowych. Dystrybucja oferty PTUW to ważna składowa portfela usług realizowanych przez Pocztę. Cieszymy się, że w związku z największą w kraju bazą placówek, docieramy także do mniejszych miejscowości i wsi, ułatwiając tym samym zakup m.in. obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń adresowanych do rolników. To duża oszczędność czasu dla tej ważnej grupy zawodowej – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.   

 

 

W placówkach Poczty Polskiej można znaleźć wsparcie w doborze zoptymalizowanej oferty ubezpieczeniowej, dotyczącej zarówno dotowanych agroubezpieczeń, jak również pozostałych produktów dostępnych w szerokim portfolio ubezpieczyciela.  

W zakresie dotowanych ubezpieczeń rolnych Pocztowego TUW, najwyższy odsetek klientów wybiera ochronę plonów przed ryzykiem gradu. Do upraw najczęściej obejmowanych ubezpieczeniem należą:     

  • zboża – z największą ilością polis ubezpieczeniowych zawieranych w województwach: mazurskim, wielkopolskim, mazowieckim, lubuskim, podlaskim;   
  • kukurydza – najczęściej obejmowana ochroną w województwach: podlaskim, wielkopolskim, mazowieckim, dolnośląskim. 

Dla klientów posiadających kilka ubezpieczeń z oferty dedykowanej dla rolników w Pocztowym TUW, przygotowano atrakcyjne rabaty. Można więc przy okazji ubezpieczania upraw rolnych, skorzystać z propozycji pozostałych ubezpieczeń obowiązkowych i dobrowolnych na atrakcyjnych warunkach: OC rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia maszyn rolniczych Agrocasco, ubezpieczenia mienia wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), ubezpieczenie OC samochodów, ciągników, przyczep w dedykowanym rolnikom produkcie komunikacyjnym.  

Warto zaznaczyć, że w ofercie ubezpieczeniowej znajduje się także specjalny produkt „Bezpieczne Prace Rolnicze”, dostępny dla osób dokonujących wpłat na ubezpieczenie społeczne rolników KRUS w placówce pocztowej. Ubezpieczenie stworzono w celu zapewnienia zabezpieczenia finansowego rodziny rolnika, na wypadek śmierci rolnika spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem związanym z wykonywaniem prac w gospodarstwie rolnym.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Od 1 czerwca do 2 sierpnia odbywać się będzie nabór wniosków o przyznanie wsparc...

W piątek odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa parlamentów państw Grupy Wysze...

Będziemy się upominać o te grupy, które zostały albo obciążone, albo niedowartoś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę