aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

UE – raport KE monitorujący rynki rolne

22 marca 2017
UE – raport KE monitorujący rynki rolne

Agenda Komisji DG Agri opublikowała kwartalny, tym razem „zimowy”, krótkoterminowy przegląd rynków rolnych w Unii. Ten 34 stronicowy dokument zawiera m. in. szacunki i prognozy zbiorów, zasiewów i plonów dla roślin oleistych, wysokobiałkowych oraz zbóż w br. oraz kilku poprzednich latach oraz bilanse dla oleistych w tym surowców oleistych olejów i śrut.

DG Agri prognozuje w 2017 roku 8,6% wzrost produkcji oleistych wraz z lnem do około 33,8 mln ton. Wzrost produkcji ma dotyczyć rzepaku, słonecznika oraz lnu.

KE przewiduje wzrost produkcji rzepaku o 10,6% do 22,13 mln ton, natomiast wzrost produkcji słonecznika przewiduje się na 5,6% do 9,08 mln ton. Produkcja soi w Unii jest niewielka i rosła w ostatnich latach, ale w br. może nieznacznie się zmniejszyć o 1% do 2,47 mln ton. Produkcja lnu powinna wzrosnąć o 4,9% do 129 tys. ton.

Areał przeznaczony w Unii pod rośliny oleiste w br. powinien znaleźć się na poziomie 11,808 mln ha wobec 11,585 mln ha rok wcześniej, w tym pod rzepak w br. przewidywany jest wzrost do 6,62 mln ha wobec 6,493 mln ha w 2016 roku. W UE prognozuje się niewielki wzrost areału słonecznika do 4,284 mln ha wobec 4,179 mln ha przed rokiem.

DG Agri prognozuje produkcję roślin wysokobiałkowych na około 4,82 mln ton (+8,5%) z czego najwięcej stanowić ma groszek tj. 2,37 mln ton.

FAMMU/FAPA na podst.: KE


POWIĄZANE

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę