aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ukraina i Polska uzgodniły szereg środków mających na celu odblokowanie granicy

4 grudnia 2023
Ukraina i Polska uzgodniły szereg środków mających na celu odblokowanie granicy

W wyniku spotkania, które odbyło się 1 grudnia, Ministerstwo Rozwoju Gmin, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy oraz Ministerstwo Infrastruktury Polski uzgodniły szereg działań mających na celu rozwiązanie sytuacji związanej z blokadą granicy polsko-ukraińskiej. Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Odbudowy Ukrainy.

W szczególności uzgodniono:

  • otwarcie punktu kontrolnego Ugrinov-Dołgobyczuw dla przejazdu pustych ciężarówek w celu zwiększenia przepustowości granicy i zmniejszenia obciążenia pozostałych punktów kontrolnych;
  • utworzenie w systemie eQueue odrębnych przepustek dla pustych pojazdów na punktach kontrolnych Jagodin-Dorogusk i Krakovets-Korchova. To właśnie na tych punktach kontrolnych znajdują się fizyczne pasy dla pustych pojazdów, bezpośrednio przy punkcie kontrolnym, zarówno po stronie ukraińskiej, jak i polskiej;
  • uruchomienie projektu pilotażowego polegającego na rejestracji w e-Kolejce bezpośrednio przed przekroczeniem granicy na przejściu Nizhankovichi – Malchowice na okres miesiąca.
„Kwestia zniesienia lub zmian w zakresie „bezwizowego transportu” nie była omawiana i nie znalazła się w porządku obrad” – podkreślono w komunikacie.

Jednocześnie polscy protestujący nalegają, aby trasy „Ugrinov – Dołgobyczów” i „Niżankowicze – Malchowice” kursowały wyłącznie dla pojazdów z rejestracją UE. Ukraińskie Ministerstwo Odbudowy zauważyło jednak, że takie stanowisko jest nie do przyjęcia dla Ukrainy i UE, „w końcu jest to norma dyskryminująca w stosunku do innych krajów”.

oprac e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Pomimo wielu prób torpedowania, dezinformacji i wrzucania do sieci fake newsów, ...

Na ukraińskich aukcjach sprzedaży przesyłek w transporterach zbożowych CTL wszys...

Unia Europejska zaostrzy kontrolę przestrzegania umów przez przewoźników eksport...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę