aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ukraina i Polska uzgodniły szereg środków mających na celu odblokowanie granicy

4 grudnia 2023
Ukraina i Polska uzgodniły szereg środków mających na celu odblokowanie granicy

W wyniku spotkania, które odbyło się 1 grudnia, Ministerstwo Rozwoju Gmin, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy oraz Ministerstwo Infrastruktury Polski uzgodniły szereg działań mających na celu rozwiązanie sytuacji związanej z blokadą granicy polsko-ukraińskiej. Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Odbudowy Ukrainy.

W szczególności uzgodniono:

  • otwarcie punktu kontrolnego Ugrinov-Dołgobyczuw dla przejazdu pustych ciężarówek w celu zwiększenia przepustowości granicy i zmniejszenia obciążenia pozostałych punktów kontrolnych;
  • utworzenie w systemie eQueue odrębnych przepustek dla pustych pojazdów na punktach kontrolnych Jagodin-Dorogusk i Krakovets-Korchova. To właśnie na tych punktach kontrolnych znajdują się fizyczne pasy dla pustych pojazdów, bezpośrednio przy punkcie kontrolnym, zarówno po stronie ukraińskiej, jak i polskiej;
  • uruchomienie projektu pilotażowego polegającego na rejestracji w e-Kolejce bezpośrednio przed przekroczeniem granicy na przejściu Nizhankovichi – Malchowice na okres miesiąca.
„Kwestia zniesienia lub zmian w zakresie „bezwizowego transportu” nie była omawiana i nie znalazła się w porządku obrad” – podkreślono w komunikacie.

Jednocześnie polscy protestujący nalegają, aby trasy „Ugrinov – Dołgobyczów” i „Niżankowicze – Malchowice” kursowały wyłącznie dla pojazdów z rejestracją UE. Ukraińskie Ministerstwo Odbudowy zauważyło jednak, że takie stanowisko jest nie do przyjęcia dla Ukrainy i UE, „w końcu jest to norma dyskryminująca w stosunku do innych krajów”.

oprac e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę