aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ukraina wdraża pilotaż w ramach „inicjatywy zbożowej”

15 marca 2023
Ukraina wdraża pilotaż w ramach „inicjatywy zbożowej”

Rada Koordynacyjna ds. Logistyki Przemysłu Rolnego Ukrainy omówiła kryteria pilotażowej wersji podziału kwot wśród operatorów portów według nowego porządku w ramach realizacji „inicjatywy zbożowej”, — poinformowała służba prasowa Ministerstwa Polityki Rolnej Ukrainy.

Pilotażowy program podziału kwot, jest odpowiedzią na narastające konflikty pomiędzy poszczególnymi operatorami, portami i dystrybutoramia ziaren zbóż, którzy uważają, że jest on niesprawiedliwy i pomija mniejsze porty i firmy eksportowe. Dlatego w spotkaniu, któremu przewodniczył Minister Polityki Rolnej i Żywnościowej Mykoła Solski, wzięli udział przedstawiciele organizacji społecznych, stowarzyszeń, biznesu, Administracji Portów Morskich oraz Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy.

Jak podaje Ukraińska Agencja Inforrmacyjna, dyskusja toczyła się wokół podstawowej zasady podziału kwot na liczbę zawinięć statków między porty i terminale. Część uczestników nalegała na równomierne rozłożenie liczby zawinięć statków między porty. Jednak każdy port ma inną liczbę terminali i operatorów, przepustowość i specyfikę.

„Opracowywana jest opcja pilotażowa, która pozwoli na dystrybucję statków między terminalami, niezależnie od portu, ale w zależności od przepustowości i rodzaju działalności. Liczymy na jak najszybsze sfinalizowanie tego algorytmu ze wszystkimi uczestnikami procesu i spodziewamy się, że nowa procedura okaże się skuteczna. Po wypracowaniu odpowiednich propozycji wrócimy do ich dyskusji" - podsumował dyskusję M. Solskyi.

oprac. redakcja ppr.pl


POWIĄZANE

Korporacja Spożywcza Kazachstanu kończy proces gromadzenia środków dla rolników ...

Według oficjalnych statystyk, w 2023 roku, Ukraina osiągnęła rekordową sprzedaż ...

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę