aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ukrzaliznycja przewiozła ponad 35 mln ton zboża

7 lipca 2024
Ukrzaliznycja przewiozła ponad 35 mln ton zboża

Według danych operacyjnych, w roku 2023/24 MY koleją na Ukrainie przewieziono koleją 35,122 mln ton ładunków zboża, co jest najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich czterech sezonów – powiedział Walerij Tkachow, zastępca dyrektora Departamentu Technologii Transportu i Pracy Handlowej Ukrzaliznytsia JSC.

Dodał też, że w czerwcu Ukrzaliznycja przewiozła 3,048 mln ton zboża wszystkimi rodzajami transportu, o jedną trzecią więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej.

"W pierwszym półroczu br. koleją przewieziono 21,85 mln ton zboża. Wolumen ten jest o 30 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku" – powiedział Tkachow.

W czerwcu na eksport przewieziono 2,558 mln ton zboża, a w pierwszym półroczu 2024 r. 18,731 mln ton. W porównaniu z ubiegłorocznym wynikiem za pierwsze półrocze wzrost wynosi 43%.

"Wzrosły również ilości eksportowanej oliwy, makuchów i mączek. Tym samym w okresie styczeń-czerwiec 2024 r. koleją przewieziono 954 tys. ton ropy. To o 30% więcej niż w roku ubiegłym. Przewozy makuchów i śruty wzrosły w ciągu sześciu miesięcy o 19 proc. do 1,41 mln ton" – podsumował ekspert.

oprac, e-red,ppr.pl na podst źródło - apkinform


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę