aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

ESA i Copa-Cogeca łączą siły.

29 września 2023
ESA i Copa-Cogeca łączą siły.

Wczoraj, 28.0.2023r. w Paryżu Copa-Cogeca i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) podpisały pierwszy wspólny list intencyjny „Wspieranie zrównoważonej transformacji rolnictwa i sektora rolno-spożywczego poprzez cyfryzację i przestrzeń kosmiczną”.Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozumienia, powiedziała: „Społeczność rolnicza w UE musi zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe rosnącej populacji, chroniąc jednocześnie przyrodę i zdrowe gleby oraz chroniąc różnorodność biologiczną. Wykorzystanie technologii cyfrowych i kosmicznych są już dla wielu z nas kluczowe, ale będą zyskiwać coraz większe znaczenie dla strategicznej autonomii wymaganej przez Unię Europejską”.

Nick Appleyard, dyrektor działu zastosowań i rozwiązań w ESA, który również był obecny przy podpisaniu umowy, powiedział: „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Copa-Cogeca. Rozwiązania kosmiczne mają kluczowe znaczenie dla sektora rolno-spożywczego, ponieważ otwierają szereg usług, które umożliwiają społeczności rozwój finansowy i jednocześnie szanują środowisko. Copa-Cogeca to idealny partner, który może przyspieszyć ekologiczną transformację sektora rolno-spożywczego.
ESA i Copa-Cogeca połączyły siły, aby stawić czoła wyzwaniom branżowym, mając na celu zapewnienie społeczności użytkowników usług, które pozwolą rolnikom i spółdzielniom rolniczym na poprawę zarządzania zasobami naturalnymi, optymalizację narzędzi podejmowania decyzji i ścisłe monitorowanie efektów działalności środowiskowej, a wszystko to przy jednoczesnym generowanie zysku. Łączność satelitarna zapewnia łączność na całym świecie, dane z obserwacji Ziemi umożliwiają monitorowanie warunków upraw i ułatwiają adaptację do wyzwań klimatycznych, a nawigacja satelitarna umożliwia precyzyjne śledzenie pozycji ludzi i pojazdów.

To nowe partnerstwo połączy wiedzę specjalistyczną Copa-Cogeca w sektorze rolno-spożywczym z kompetencjami technicznymi ESA i jej mandatem w ramach programu Business Applications and Space Solutions (BASS) w celu wspierania rozwoju i demonstracji rozwiązań kosmicznych w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników.
Copa-Cogeca i ESA z niecierpliwością czekają na dalszy rozwój tego partnerstwa. Pierwszym krokiem będzie ogłoszenie przez ESA 13 października 2023 r. specjalnego zaproszenia do składania wniosków zatytułowanego „Zrównoważona transformacja rolnictwa poprzez cyfryzację i przestrzeń kosmiczną”.
***
Copa i Cogeca to zjednoczony głos rolników i spółdzielni rolniczych w UE. Razem zapewniamy, że rolnictwo UE będzie zrównoważone, innowacyjne i konkurencyjne, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo żywnościowe 500 milionom ludzi w całej Europie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.copa-cogeca.eu

oprac, e-mk, ppr.pl na odst źródło i foto: COPA COGECA


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę