Adama_15.08-30.09.2021

Unia Owocowa w finale prestiżowego konkursu IPRA Golden World Awards!

26 lipca 2021
Unia Owocowa w finale prestiżowego  konkursu IPRA Golden World Awards!

Głos Unii Owocowej jest słyszalny w całej branży w Polsce i w Europie. Stowarzyszenie Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” zostało finalistą międzynarodowego konkursu IPRA Golden World Awards, w kategorii Public Affairs. Działania PR były realizowane przy pomocy agencji Procontent.

 

Polska jest liderem w produkcji jabłek w UE. Należy do 3 krajów, w których skoncentrowane jest 2/3 powierzchni plantacji owoców UE. Mimo to, 30% polskich sadowników twierdzi, że sytuacja branży w kraju jest zła. Unia Owocowa została stworzona po to, by mieć głos i wpływ na sytuację sadowników. Jej celem jest zwrócenie uwagi na korzystną działalność grup producenckich. Po roku działań, UO stała się ekspertem, komentatorem trendów i kompendium wiedzy. Dążąc do poprawy sytuacji sektora, UO została zaproszona do konsultacji krajowych WPR w MRiRW oraz konsultacji przy Komisji Europejskiej.

 

Odpowiedzią na wiele wyzwań stojących przed sadownictwem jest działalność organizacji producenckich. Ich celem jest zapewnienie lepszych warunków rynkowych i negocjacji z sieciami handlowymi. Poza MRiRW, Unia Owocowa jest pierwszym źródłem informacji i głównym komentatorem dla mediów w kategorii rolnictwa, sadownictwa i handlu. W ramach tarczy antykryzysowej w wytycznych MRiRW i GIS z 12 maja 2021 roku, przyjęto postulaty opublikowane przez UO, co zapewniło ciągłość i nieprzerwany dostęp do siły roboczej w trakcie zbiorów (otwarcie granic z Ukrainą, ułatwienia wjazdu, kwarantanna w gospodarstwie z możliwością świadczenia pracy).

 

Działalność Unii Owocowej została zauważona w prestiżowym konkursie public relations, IPRA Golden World Awards. Projekt został finalistą w kategorii „Public Affairs”. Gala ogłoszenia wyników odbędzie się 17 września.

 

Ze względu na obostrzenia sanitarne, w tym roku finaliści i jurorzy spotkają się online. Działania, które przeszły do finału obejmowały m.in. komunikację z MRiRW – postulaty o problemach branży, potrzebach sadowników, producentów i dystrybutorów, a także współpracę z ambasadą brytyjską w celu zabezpieczenia polskich interesów po Brexit.


Procontent Communication to agencja public relations i digital marketing, członek Związku Firm Public Relations. Specjalizuje się w realizacji projektów z wielu obszarów komunikacji. Oferuje m.in. usługi z zakresu public relations, public affairs, employer brandingu oraz social media.

 

– „Już przejście do finału jest dla nas dużym wyróżnieniem. Współpraca rolników i grup producenckich jest bardzo istotna, ponieważ zapewnia lepszą pozycję do negocjacji, dzięki czemu możemy sprzedać więcej na lepszych warunkach, a także zdobywać nowe rynki. CelemUnii Owocowej promocja nowoczesnych standardów jakościowych i pomaganie sadownikom w wejściu na ścieżkę rozwoju branży– podkreśla Paulina Kopeć, sekretarz generalna Unii Owocowej.

 

– „Prowadzenie działań public relations oraz PA w sektorze owoców i warzyw to zarówno spore wyzwanie jak i doświadczenie, z którego możemy być dumni. Myślę, że istotną rolę w naszych działaniach odgrywa zaangażowanie i doświadczenie zespołu pracującego na tak wrażliwym i wymagającym rynku, jakim jest polskie sadownictwo.” komentuje Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication.

 

 

 

UNIA OWOCOWA jest obecnie największym w Polsce Stowarzyszeniem działającym na rzecz wspierania krajowych producentów i dystrybutorów owoców i warzyw. Swoją działalność opiera na społecznym zaangażowaniu członków i nieustannie podejmuje działania, służące poprawie warunków w eksporcie. Przyczynia się również do umacniania pozycji polskich eksporterów na rynkach zagranicznych oraz prowadzi liczne działania promujące wysoką jakość i niepowtarzalny smak polskiej żywności.

 

 

 

Biuro prasowe UNII OWOCOWEJ


POWIĄZANE

Ulewne deszcze na terenie całego kraju pod koniec sierpnia wpłynęły negatywnie n...

Ile jeszcze badań nad skutkami strategii od pola do stołu musizostać przeprowadz...

14 września 2021 r. Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi zrealizowała następujący por...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę