aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Unikatowa technologia CDS&Protect

17 lipca 2018
Unikatowa technologia CDS&Protect

Efektywność produkcji zwierzęcej w Polsce z roku na rok rośnie. Przyczyniają się do tego coraz bardziej innowacje oraz nowoczesne rozwiązania żywieniowe. Wpływ na wzrost wydajności żywienia krów czy trzody chlewnej mają także nowoczesne technologie produkcji, jak np. CDS&Protect. 

Technologia CDS&Protect (Cold Disc Spraying and Protect), stosowana jedynie w wytwórni premiksów De Heus w Łęczycy, polega na nanoszeniu, w warunkach niskiej temperatury, witamin na dyski specjalnego substratu, kryjącego w swoim składzie m.in. melasę. Proces ten pozwala dodatkowo chronić witaminy przed utleniającym działaniem mikroelementów.

Wykorzystanie technologii CDS&Protect wpływa na:

  • ochronę witamin – więcej cennych witamin jest wykorzystywanych przez organizm zwierzęcia
  • wysoką smakowitość i walory zapachowe mieszanki – wyjątkowy zapach z korzenną nutą (powstały z połączenia melasy z koprem) sprawia, że zwierzęta chętniej ją pobierają
  • wysoką homogenność i zunifikowaną strukturę mieszanki – dla lepszego wykorzystania dawki

Zaawansowana technologia produkcji połączona z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą naszych specjalistów pozwala nam produkować wysokiej jakości dodatki mineralno-witaminowe, m.in. z linii Bestermine dla krów. Pozwalają one w sposób optymalny zaspokoić zapotrzebowanie niedoborów witamin w wysokowydajnych stadach krów mlecznych. Produkty z naszej wytwórni trafiają nie tylko na polski rynek, ale także do hodowców z innych krajów w Europie Środkowo-Wschodniej – komentuje Wiesław Plecki, kierownik produktu ds. bydła De Heus. 

Witaminy to niezbędny element diety zwierząt na każdym etapie życia. Są one niezbędne dla zaspokojenia potrzeb bydła w fazie wzrostu młodzieży hodowlanej, przy produkcji mleka krów mlecznych i masy mięśniowej bydła opasowego. Witaminy wspomagają metabolizm każdej grupy fizjologicznej przeżuwaczy. Niedobór lub złe zbilansowanie mineralne w dawce żywieniowej może wpłynąć na obniżenie zdrowia i wydajności krów, dlatego nie można zapominać o suplementacji. – Problem niedoborów witamin nie pojawia się z dnia na dzień. Często jest wynikiem długotrwałych błędów żywieniowych. Bestermine powstało, by dać hodowcom skuteczne narzędzie do walki z tym problemem – mówi Wiesław Płecki.

 

Witaminy odgrywają także bardzo istotną rolę w żywieniu trzody chlewnej, a przede wszystkim loch.

Lochy prośne potrzebują stabilnej podaży witamin w celu prawidłowego rozwoju płodu oraz utrzymania dobrego zdrowia. Istotny wpływ witamin zauważany jest również wśród loch karmiących, dzięki którym zwierzęta mogą bez zakłóceń przejść przez okres laktacji, ciesząc się odpowiednią produkcją mleka, wyrównanymi prosiętami oraz nienagannym zdrowiem, w efekcie czego znacznie wydłuża to okres ich użytkowania w stadzie – mówi Maciej Bendlewski, kierownik produktu ds. trzody chlewnej De Heus.

Właśnie dlatego, standardem w produkcji premiksów Koudamix dla loch prośnych oraz karmiących jest korzystanie z technologii CDS&Protect. Dotyczy to wszystkich oferowanych linii żywieniowych, czyli: Comfort, Perfect oraz Power – dodaje Maciej Bendlewski.

Dlaczego suplementacja jest tak ważna w żywieniu?

  • wspiera prawidłowy rozwój,
  • pobudza metabolizm,
  • zmniejsza ryzyko występowania chorób,
  • pozytywnie wpływa na zdrowotność wymion,
  • zmniejsza stres cieplny,
  • podnosi odporność.

 

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...

Trzy belgijskie organizacje rolnicze – Boerenbond, ABS i FWA – osiągnęły porozum...

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę