CTR_80917

Upływa termin składania wniosków

14 października 2016
Upływa termin składania wniosków

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że 15 października 2016 r. upływa termin składania przez producentów mleka, producentów świń oraz producentów owoców i warzyw wniosków o nieoprocentowane pożyczki na spłatę zobowiązań z tytułu niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publiczno-prawnym powstałych od dnia 7 sierpnia 2014 r. do końca kwietnia 2016 r.

Wnioski należy złożyć  do kierownika biura powiatowego ARiMR, na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej. Do wniosku producent rolny zobowiązany jest dołączyć:

1) oświadczenie o uzyskaniu przychodów niewystarczających na sfinansowanie niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publiczno-prawnym powstałych od dnia 7 sierpnia 2014 r. do 30 kwietnia 2016 roku;

2) kopie rachunków lub faktur VAT potwierdzających uzyskiwanie obniżonych przychodów.

Kwoty pożyczek nie będą mogły przekroczyć wysokości kwot nieuregulowanych należności budżetowych o charakterze publiczno-prawnym powstałych od dnia 7 sierpnia 2014 r. do 30 kwietnia 2016 roku, z wyłączeniem odsetek. Pożyczka będzie wypłacana w dwóch ratach:

1) w 2016 r. - pierwsza rata w wysokości do 50% kwoty pożyczki;

2) w 2017 r. druga rata  jest wypłaca po udokumentowaniu spłaty nieuregulowanych należności w wysokości środków wypłaconych w ramach pierwszej raty pożyczki, udokumentowania spłaty nieuregulowanych należności w wysokości środków wypłaconych w ramach drugiej raty pożyczki pożyczkobiorca dokonuje w okresie miesiąca od dnia  wypłacenia tej raty.

Pożyczki będą udzielane na okres nie dłuższy niż 10 lat.

MRiRW


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę