Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Uprawy w dobrej kondycji

24 stycznia 2020
Uprawy w dobrej kondycji
Newseria Innowacje

W ostatnich czasach w branży rolniczej odczuwalny jest intensywny rozwój dzięki nowym rozwiązaniom wpływającym na uprawę. W związku z coraz mniej przewidywalnymi warunkami atmosferycznymi rolnicy szukają innych rozwiązań technologicznych czy substancji chemicznych, które w dużej mierze usprawniają pracę. Produkty poprawiające jakość i efektywność pracy są nieustannie poszukiwane. Dlatego też coraz bardziej popularne stają się kondycjonery wody, które poprawiają skuteczność oprysku oraz przynoszą korzyści ekonomiczne.

Rolnicy posiadają ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat swoich gospodarstw i sposobu ich prowadzenia. Nie od dziś wiadomo, że rozwój roślin czy uzyskanie satysfakcjonującego plonu nie wynika jedynie z warunków glebowych lub atmosferycznych, ale również z jakości wody jaką stosujemy w gospodarstwach. Przy wykonywaniu zabiegów agrotechnicznych, a jest ich sporo w sezonie, zdecydowanie warto przyjrzeć się alternatywnym, dostępnym na rynku rozwiązaniom, jak kondycjonery wody.

- Doradzając naszym klientom w zakresie nawożenia dolistnego zawsze kierujemy się dobrem upraw, włożonym wkładem pracy oraz osiągnięciem jak najwyższego plonu. Dlatego też zalecamy najpierw przeprowadzenie analizy zasobności gleby oraz sprawdzenie pH wody. W zakresie analizy gleby potwierdzamy, iż ten zabieg powinien wskazać nam kierunek działania względem nawożenia. Natomiast przygotowanie wody do oprysku nie stanowi już dla nas kłopotu. Do każdego zabiegu zdecydowanie polecamy użycie preparatu MI6  - mówi Marek Różniak, producent nawozów marki Agrami.

MI6 to kondycjoner wody zapewniający optymalne pH wody, indykator (barwa jasnomalinowa), zawiera składniki pokarmowe (azot, fosfor, siarka, magnez). We współpracy z jednostkami badawczymi firma Agrami udowodniła brak wytrącania osadów przy użyciu MI6. Preparat zwiększa odporność na stres i posiada właściwości adiuwantu. Tak przygotowana woda jest bogata w składniki pokarmowe oraz stanowi również bezpieczny i skuteczny „nośnik” różnych substancji aktywnych przy jednoczesnej pewności znacznie większego wchłaniania w głąb rośliny. Produkt jest bardzo ekonomiczny w stosowaniu względem kompleksowych właściwości jakie posiada.

Używanie nawozów czy też środków ochrony roślin jest nieodłącznym elementem uprawy, który niestety, ale wiąże się ze stratami. Duża część stosowanego produktu chemicznego podczas aplikowania na roślinę jest marnowana i trafia na glebę czy też do wód gruntowych. Takie działanie może doprowadzić do skażeń środowiska. Natomiast używanie kondycjonerów zmniejsza wyżej wymienione straty oraz zagrożenia, jednocześnie podnosząc efektywność stosowanych zabiegów. W wielu produktach chemicznych kondycjonery są już w jego zawartości, jednak jego ilość i typ pozostawiają wiele do życzenia.

Kondycjonery wody regulują twardość wody oraz jej odczyn, a także blokują jony metali ciężkich, co chroni substancję czynną przed niekorzystnymi zmianami oraz stwarzają jej optymalne warunki do działania. Ich stosowanie jest znakomitym rozwiązaniem podczas wykonywania oprysków, gdyż dzięki temu w znaczący sposób wzrasta skuteczność działania cieczy roboczych. Można znaleźć już wiele źródeł mówiących o wzroście efektywności wykonywanych zabiegów agrotechnicznych przy użyciu kondycjonera wody nawet do 20-30%.

 

 

Newseria Innowacje


POWIĄZANE

Krajowa Rada Drobiarstwa Izba Gospodarcza  stanowisko zespołu d/s drobiarstwa w ...

„Piątka dla zwierząt” to ustawa likwidująca bardzo ważną dziedzinę eksportu, gos...

– Bez eksportu nie ma polskiego rolnictwa. Nie ma alternatywnych rynków. To jest...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę