USA: Dairy Farmers of America inwestuje w sztuczną inteligencję

26 października 2018
USA: Dairy Farmers of America inwestuje w sztuczną inteligencję

DFA, ogólnokrajowa spółdzielnia należąca do farmerów w USA poinformowała o inwestycji w spółkę SomaDetect, wykorzystującą sztuczną inteligencję do analizy w czasie rzeczywistym jakości mleka. Innowacja polega na zastosowaniu sztucznej inteligencji w celu dokładniejszego monitorowania zdrowia stada i poprawienia jakości mleka.

– Jest to potencjalnie zmieniająca zasady gry technologia, ponieważ umożliwia hodowcom bydła mlecznego poznanie stanu zdrowia każdej krowy i jakości mleka w czasie rzeczywistym – powiedział David Darr, Prezes ds. Usług Rolniczych w DFA. – Dzięki dostępowi do lepszych danych nasi rolnicy mogą podejmować bardziej kompetentne decyzje, co stanowi ogromną wartość.

Dzięki technologii SomaDetect rolnicy mogą łatwo ocenić składniki surowego mleka, w tym tłuszcz, białko, komórki somatyczne, progesteron i antybiotyki śladowe. Podczas gdy technologia jest nadal udoskonalana w celu komercjalizacji, platforma zapewnia opłacalną, natychmiastową analizę, która umożliwia rolnikom szybkie decyzje związane z ogólnym zdrowiem i zarządzaniem ich stadami.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował w środę pierwsze posiedzenie "Porozumienia ...

Sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych odrzuciła w środ...

Zmiana sytuacji polskiego rolnictwa wymaga wielkiej aktywności samych rolników; ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę