USA: Fonterra będzie współpracować z Land O'Lakes

6 listopada 2020
USA: Fonterra będzie współpracować z Land O'Lakes

Fonterra podpisała umowę w zakresie handlu i marketingu z jedną z największych amerykańskich firm mleczarskich, spółdzielnią Land O’Lakes. Umożliwi to Nowozelandczykom sprzedaż produktów foodservice amerykańskim placówkom gastronomicznym.

Paul Harvey, Globalny Dyrektor Foodservice w Fonterra powiedział, że rynek amerykański foodservice jest nie tylko największy, ale i najbardziej konkurencyjny. Land O’Lakes współpracuje zaś ze wszystkimi największymi ogólnonarodowymi i regionalnymi dystrybutorami towarów do sektora foodservice. Land O’Lakes pomoże w dystrybucji, promocji i sprzedaży naszych śmietanek, serków kremowych, a w przyszłości rozpatrzy opcję rozwinięcia współpracy o kategorię serów.

Greg Somerville, Wiceprezes Sprzedaży w Land O’Lakes Dairy Foods dodał: – W wyniku COVID-19 wydajne produkty w gastronomii będą miały ogromne znaczenie dla dystrybutorów. Pozwolą one nam zapewnić rozszerzoną gamę rozwiązań dla istniejących i nowych segmentów oraz operatorów.

Land O'Lakes to jedna z czołowych amerykańskich firm rolno-spożywczych, jest spółdzielnią prowadzącą całe spektrum aktywności od produkcji rolnej po żywność dla konsumentów. Z roczną sprzedażą w 2019 roku na poziomie 14 mld USD, Land O'Lakes jest jedną z największych spółdzielni w USA, zajmującą 232. miejsce na liście Fortune 500. Opierając się na spuściźnie ponad 99 lat działalności, Land O'Lakes obsługuje dziś niektóre z najbardziej szanowanych marek w branży rolniczej i produkcji żywności, w tym Land O'Lakes Dairy Foods, Purina Animal Nutrition, WinField United i Truterra. Firma prowadzi działalność we wszystkich 50 stanach i ponad 60 krajach. Siedziba firmy Land O'Lakes znajduje się w Arden Hills w stanie Minnesota.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Interesuje Cię pożyczka gotówkowa, ale nie wiesz, na jaką się zdecydować? Nic dz...

Budowa domu droższa o 58 tys. zł niż rok temu, a do tego 27% Polaków ma problem ...

Do Komisji Europejskiej został formalnie przekazany 14 czerwca br. projekt zmian...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę