Adama_Spyrale_1-31.05.21

USA: Nowa serownia za 470 mln USD już skupuje mleko

23 października 2020
USA: Nowa serownia za 470 mln USD już skupuje mleko

Najnowocześniejsza serownia firmy Glanbia Nutritionals o wartości 470 mln USD w St. Johns w stanie Michigan rozpoczęła właśnie przetwarzanie mleka – podaje firma w komunikacie. To faza rozruchu, a pełną gotowość i potencjał osiągnie w ciągu 8 miesięcy. Nowy zakład będzie przetwarzał dziennie 3,6 mln litrów mleka na szereg serów blokowych i produktów serwatkowych o wartości dodanej, przeznaczonych na rynki amerykańskie i międzynarodowe.

Zakład będący własnością spółki joint venture założonej przez firmy: Glanbia Nutritionals, Dairy Farmers of America (DFA) i Select Milk Producers jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie zakładów mleczarskich w USA, zaprojektowanym i zbudowanym w ciągu dwóch lat, aby sprostać rygorystyczne standardy produkcji żywności.

Przy określaniu lokalizacji nowego zakładu miasto St. Johns zostało wybrane ze względu na rosnącą podaż mleka wysokiej jakości w regionie, doskonałą infrastrukturę transportową, bliskość klientów oraz pozytywne otoczenie biznesowe i dobrą reputację lokalnych pracowników.

Brian Phelan, CEO w Glanbia Nutritionals powiedział: – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że osiągnęliśmy ten ważny kamień milowy na naszej drodze do dostarczenia naszym klientom nowego ultranowoczesnego zakładu mleczarskiego w Michigan. Wchodząc w tę kluczową fazę uruchomienia i rozpoczynając produkcję w zakładzie, chciałbym podziękować całemu zespołowi Glanbia Nutritionals, a w szczególności zespołowi na miejscu, którego wiedza pozwoliły utrzymać projekt zgodnie z planem i budżetem, szczególnie podczas wyzwań związanych z ostatnimi siedmioma miesiącami.

Glanbia Nutritionals buduje jednocześnie wielką serownię w Irlandii o czym pisaliśmy w styczniu 2020. Więcej na ten temat tutaj. W 2015 r. firma zadecydowała o postawieniu innej gigantycznej serowej inwestycji w Clovis, w stanie Nowy Meksyk (USA).

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Pandemia COVID-19 zmieniła funkcjonowanie gospodarki, w tym także rolnictwa. Uwi...

29 kwietnia 2021 r. odbyło się VII posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji Między...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że na podstawie art. 59 ust...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę