aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

USA ułatwia wprowadzanie na rynek żywności pochodzącej z roślin GMO

22 lutego 2024
USA ułatwia wprowadzanie na rynek żywności pochodzącej z roślin GMO

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków FDA publikuje wytyczne dotyczące dobrowolnego angażowania się przed wprowadzeniem na rynek żywności pochodzącej z roślin wyprodukowanej przy użyciu edycji genomu

Aby wesprzeć innowacje i zapewnić konsumentom większy wybór żywności, amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała dziś wytyczne dla przemysłu, w których opisano, w jaki sposób firmy mogą dobrowolnie nawiązać współpracę z FDA przed wprowadzeniem na rynek żywności pochodzącej z roślin o zmienionym genomie.

Wytyczne potwierdzają, że podejście oparte na ryzyku, jakie FDA przyjęła w odniesieniu do żywności pochodzącej z nowych odmian roślin, ma również zastosowanie do żywności pochodzącej z roślin, których genom podlega edycji. Ponadto w niniejszych wytycznych opisano dwa procesy, za pomocą których mogą oni dobrowolnie informować FDA o krokach podjętych w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności pochodzącej z odmian roślin, których genom został zmieniony: dobrowolne konsultacje przed wprowadzeniem na rynek i dobrowolne spotkania przed wprowadzeniem na rynek. Procesy te mogą ułatwić wprowadzanie na rynek żywności pochodzącej z roślin, w których dokonano edycji genomu, przy jednoczesnym zachowaniu zabezpieczeń FDA.

oprac, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę