aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Usługi Chłodni Składowych w górę

3 stycznia 2023
Usługi Chłodni Składowych w górę

Większość chłodni składowych wysłała do swoich klientów komunikaty opierające się na notowaniach OFE dotyczące wysokości dodatkowych opłat za składowanie i mrożenie produktów.
Całe zamieszanie oczywiście jest związane z bardzo wysokimi cenami energii elektrycznej, ale też wprowadzeniem przez Komisję Europejską tkzw dodatku energetycznego (ES) który jest wdrożony od 1 stycznia 2023 roku w ramach nadzwyczajnej interwencji na europejskich rynkach energii w celu zaradzenia dramatycznym wzrostom cen. Komunikaty kierowne doklientów wyglądają mnie więcej tak:

"Uprzejmie informujemy, iż średnia wartość podstawowego TGE - OTF (OTF (Organised Trading Facility) to Zorganizowana Platforma Obrotu jest to wielostronny system kojarzący składane przez podmioty oferty kupna i sprzedaży. OTF to część handlu na Towarowej Giełdzie Energii (TGE)) M-01-23 w styczniu 2023 wynosi 892,90 PLN za MWh. W związku z powyższym w miesiącu styczniu 2023 dodatek energetyczny (ES) wyniesie odpowiednio:

Składowanie: + 2,94%

Mrożenie szokowe: + 3,33%

ES zaczyna obowiązywać od pierwszego poniedziałku stycznia 2023 r. Uprzejmie prosimy o przekazanie informacji do odpowiednich osób w Państwa firmie."

autor: redakcja ppr.pl


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę