EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Usługi Chłodni Składowych w górę

3 stycznia 2023
Usługi Chłodni Składowych w górę

Większość chłodni składowych wysłała do swoich klientów komunikaty opierające się na notowaniach OFE dotyczące wysokości dodatkowych opłat za składowanie i mrożenie produktów.
Całe zamieszanie oczywiście jest związane z bardzo wysokimi cenami energii elektrycznej, ale też wprowadzeniem przez Komisję Europejską tkzw dodatku energetycznego (ES) który jest wdrożony od 1 stycznia 2023 roku w ramach nadzwyczajnej interwencji na europejskich rynkach energii w celu zaradzenia dramatycznym wzrostom cen. Komunikaty kierowne doklientów wyglądają mnie więcej tak:

"Uprzejmie informujemy, iż średnia wartość podstawowego TGE - OTF (OTF (Organised Trading Facility) to Zorganizowana Platforma Obrotu jest to wielostronny system kojarzący składane przez podmioty oferty kupna i sprzedaży. OTF to część handlu na Towarowej Giełdzie Energii (TGE)) M-01-23 w styczniu 2023 wynosi 892,90 PLN za MWh. W związku z powyższym w miesiącu styczniu 2023 dodatek energetyczny (ES) wyniesie odpowiednio:

Składowanie: + 2,94%

Mrożenie szokowe: + 3,33%

ES zaczyna obowiązywać od pierwszego poniedziałku stycznia 2023 r. Uprzejmie prosimy o przekazanie informacji do odpowiednich osób w Państwa firmie."

autor: redakcja ppr.pl


POWIĄZANE

Na wczorajszym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, rozpatrywano z...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 13 marca 2023 r. na wniosek XV Posi...

Wczoraj, 15 marca 2023 r. w Bistro Bursztynowa w Warszawie odbyła się konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę