aaa_TSW_2023
CTR_2023

UWAGA! Ostatni dzień naboru wniosków

3 października 2023
UWAGA! Ostatni dzień naboru wniosków

O środki finansowe na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych” można się ubiegać już tylko do 3 października 2023 r. Interwencja ta realizowana jest w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Nabór odbywa się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Do 3 października 2023 r., wyłącznie drogą internetową – przez PUE, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych” od nowych organizacji i grup producentów, czyli takich, które zyskały status uznania nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 r. W prowadzonym naborze nie mogą uczestniczyć podmioty zrzeszające producentów mięsa drobiowego, owoców i warzyw, a także produktów pszczelich.

Wysokość wsparcia, które ARiMR wypłaca przez 5 lat, wynosi: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto podmiotu, w drugim – 9,5 proc., w trzecim – 9 proc., w czwartym – 8,5 proc., w piątym – 8 proc. Limit dofinansowania w każdym roku pięcioletniego okresu pomocy w przypadku organizacji producentów to 100 tys. euro, natomiast dla grupy producentów maksymalna kwota to 60 tys. euro (nie więcej niż 6 tys. euro w przeliczeniu na jednego członka grupy).

Więcej informacji - otwórz

 

oprac, ppr.pl na podst źródło: ARiMR


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę