A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

VI Międzynarodowa Konferencja Borówkowa

28 lutego 2018
VI Międzynarodowa Konferencja Borówkowa

Concordia Ubezpieczenia została Partnerem tegorocznej edycji Konferencji Borówkowej, której organizatorem jest Firma Hortus Media Sp. z o.o. – wydawca portali internetowych jagodnik.pl i warzywapolowe.pl oraz współwydawca czasopisma „Jagodnik”. Wydarzenie zaplanowane zostało na1 i 2 marca 2018 r. Podobnie jak w poprzednich latach, pierwszy dzień będzie miał charakter naukowo-konferencyjny w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Drugiego dania uczestnicy spotkają się w plenerze na plantacji borówki, gdzie odbywać się będą praktyczne warsztaty związane z cięciem krzewów oraz pokazy maszyn niezbędnych na borówkowych plantacjach.


Podczas pierwszego dnia Konferencji przedstawiciele Concordii zaprezentują temat „Zarządzanie ryzykiem w uprawie borówki”. O ile zarządzanie wszelkimi ryzykami związanymi z koniunkturą, możliwościami pozyskania siły roboczej oraz zbytu, pozostają w gestii poszczególnych producentów, o tyle fizyczna produkcja borówki uzależniona jest bardzo mocno od warunków atmosferycznych. Cykl produkcyjny – od sadzenia do momentu zbioru – odbywa się bowiem w większości przypadków „pod chmurką”, poza zdecydowanie mniejszą produkcją pod osłonami. Uprawy są więc narażone na cały wachlarz ryzyk naturalnych – związanych z pogodą, oddziaływaniem frontów atmosferycznych z ich wszelkimi skutkami. Tutaj właśnie z pomocą przychodzą ubezpieczenia.

 

Znając zapotrzebowanie i wymagania polskich plantatorów borówki, od kilku lat oferujemy niestandardowy produkt, jakim jest ubezpieczenie uprawy borówki od gradobicia, biorąc przy tym pod uwagę nie tylko szkody ilościowe, ale przede wszystkim jakość owoców. Nasz produkt został tak opracowany, aby gwarantował producentom borówki stałą sumę ubezpieczenia, ustaloną jeszcze przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej. Niezależnie od wahań cenowych na rynku, wypłacamy odszkodowanie zgodnie z ustalonymi wcześniej wartościami i wydajnościami – wyjaśnia Bernard Mycielski ­– Zastępca Dyrektora Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia.


I dodajeJako ubezpieczyciel wyspecjalizowany w sektorze agro wiemy, że do natury musimy podejść z pokorą. Widzieliśmy plantacje z działkami przeciwgradowymi uszkodzone dwukrotnie przez grad. Można ryzyko takiego zdarzenia brać na własne barki, ale kto posiada kapitał rezerw finansowych pozwalający na opłacenie wszelkich kosztów w całym sezonie bez zbiorów? A co jeżeli w następnym sezonie ponownie wystąpi niechciane zdarzenie? W naszych aktach szkodowych mamy przypadek sadownika, u którego opady gradu występowały przez 4 kolejne sezony, powodując znaczne uszkodzenia owoców. Jego największym zmartwieniem był fakt, że nie będzie w stanie dostarczyć produktu dobrej jakości, a w konsekwencji przestanie się liczyć jako wartościowy producent. Dzięki ubezpieczeniu sadownik miał zapewnioną stabilizację finansową, która pozwoliła mu szybko powrócić na rynek.


Mając to wszystko na uwadze warto rozważyć możliwość zapewnienia sobie i swojej produkcji dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej, jako skutecznego narzędzia zarządzania ryzykiem w biznesie.

 


O firmie:


Concordia Ubezpieczenia to grupa, która już od ponad 20 lat dba o kompleksową ochronę ubezpieczeniową zarówno firm, jak i osób prywatnych. W jej portfolio znajdują się produkty stworzone z myślą o rolnikach, klientach indywidualnych, przedsiębiorcach i kredytobiorcach. Oferta obejmuje pełen pakiet ubezpieczeń, które chronią zarówno życie i zdrowie, jak również majątek Polaków. Grupa należy do wiodących graczy na rynku w segmencie ubezpieczeń rolnych.


Polski zespół Concordii wiedzę na temat rozwiązań ubezpieczeniowych buduje także w oparciu o doświadczenia niemieckich udziałowców - Concordia Versicherungen, czyli holdingu, który od ponad 150 lat oferuje w Niemczech ubezpieczenia majątku i życia, a także Vereinigte Hagelversicherungen, który jest liderem na rynku ubezpieczeń rolnych w Niemczech.


Obecnie w Polsce istnieje 14 oddziałów, blisko 40 przedstawicielstw i agencji generalnych Concordii Ubezpieczenia. Grupa współpracuje z ponad 2000 pośredników na terenie całego kraju. Liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa, Ubezpieczeniowy Lider Informatyki Instytucji Finansowych, Najwyższa Jakość Quality International, to gwarancja najwyższego standardu obsługi. Jakość, którą Concordia Ubezpieczenia oferuje od momentu przekazywania informacji o produktach aż do posprzedażowej obsługi, jest także potwierdzana przez jedną z najmniejszych liczb reklamacji składanych do Rzecznika Finansowego.


Więcej informacji o grupie znajduje się na stronie www.concordiaubezpieczenia.plBiuro prasowe Concordia Ubezpieczenia


POWIĄZANE

Lato. Oczekiwana i ulubiona przez większość ludzi pora urlopów, wyjazdów na łono...

Firma INNVIGO, która przez 8 lat zdobyła znaczącą pozycję na polskim rynku środk...

Gobarto Hodowca zorganizowało lot balonem dla laureatów nagrody specjalnej w ram...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę