informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

VIII Konferencja Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR

30 listopada 2018
VIII Konferencja Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR

W dniach 26-27 listopada 2018r. odbyła się VIII Konferencja Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych organizowana we współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego pt.„Rolniczka - kultywator tradycji i koło zamachowe rozwoju gospodarstwa”.

Konferencję otworzyła Przewodnicząca Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR – Danuta Lebioda. Uczestniczki przywitał również wiceprezes Mazowieckiej Izby Rolniczej Kazimierz Szubiński.

Pierwszy dzień konferencji został zorganizowany w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas spotkania odznaczenie „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz list gratulacyjny z rąk wiceministra Ryszarda Zarudzkiego oraz Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych – Wiktora Szmulewicza otrzymała Pani Magdalena Węgiel – laureatka tegorocznej edycji Konkursu na „Europejską Nagrodę za Innowacje dla Rolniczek” organizowanego przez Komisję Kobiet Komitetu COPA w Brukseli. Pani Magdalena wraz z córką Agnieszką Sendor prowadzi Gospodarstwo Rybackie „Pstrąg Ojcowski” przyczyniając się do przywrócenia w ten sposób naturalnej hodowli pstrąga potokowego w Ojcowskim Parku Narodowym.

Podczas spotkania uczestniczki miały możliwość poznania nowych sposobów finansowania i zarobkowania zgodnie z przepisami ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich. Ponadto przedstawione zostały zasady ubezpieczeń i zabezpieczenia społecznego rolników i członków ich rodzin oraz rodzaje ubezpieczeń w rolnictwie.

Jednym z zaproszonych gości była Margit Batthyany- Schmidt z Węgierskiej Izby Rolniczej oraz członkini Komisji Kobiet Copa w Brukseli , która przedstawiła rolę i działalność Kobiet w rolnictwie węgierskim.

Nie zabrakło również informacji o Wspólnej Polityce Rolnej po roku 2020 w kontekście propozycji nowych ram finansowych.

Drugiego dnia konferencji odbyło się spotkanie w Biurze zamiejscowym Krajowej Rady Izb Rolniczych w Parzniewie, podczas którego uczestniczki omawiały kierunki działań w aspekcie programów umożliwiających dodatkową działalność dla kobiet na obszarach wiejskich m. in. gospodarstwa opiekuńcze, zagrody edukacyjne, ekonomię społeczną oraz agroturystykę.

 

krir.pl


POWIĄZANE

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej, realizując wniosek VIII Walnego Zgromadzeni...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej po rozpatrzeniu wniosku, który wpłynął do Ko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę