Targi_china_210519-750

W Baranowie uruchomiono punkt konsultacyjny dot. CPK

6 czerwca 2018
W Baranowie uruchomiono punkt konsultacyjny dot. CPK

Punkt informacyjno-konsultacyjny dla mieszkańców gmin, na terenie których powstanie Centralny Port Komunikacyjny, uruchomiono w Urzędzie Gminy w Baranowie - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury we wtorkowym komunikacie.

Resort podał, że w punkcie informacyjno-konsultacyjnym mieszkańcy gmin, na terenie których ma zostać zrealizowana inwestycja, mogą uzyskać dane dotyczące projektu oraz zgłosić swoje uwagi lub postulaty.

"Konsultanci udzielą informacji dotyczących ustawy o CPK i dalszych kroków z nią związanych, a także wpływu inwestycji na życie mieszkańców, w tym korzyści płynących z powstania Portu +Solidarność+" - napisano w komunikacie.

Ministerstwo poinformowało, że punkt, w zależności od zainteresowania mieszkańców, będzie działał co najmniej do końca listopada 2018 r.

Równolegle z uruchomieniem punktu konsultacyjnego, pełnomocnik uruchomił stronę internetową: www.cpk-konsultacje.pl, na której znaleźć można podstawowe informacje o projekcie, wstępną mapę terenu, który podlegać będzie rezerwacji pod budowę CPK, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przez stronę internetową można się również zapisać na konsultacje.

Pełnomocnik rządu ds. CPK odbędzie kolejne spotkania otwarte z mieszkańcami. We wtorek 5 czerwca w Szkole Podstawowej w Szymanowie wiceminister spotka się z mieszkańcami gminy Teresin, z kolei w czwartek 7 czerwca w Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego - z mieszkańcami gminy Wiskitki.

 

Łukasz Pawłowski (PAP)


POWIĄZANE

700 tys. gospodarstw mlecznych, 12 tys. zakładów mleczarskich i 300 tys. pracown...

Minister do spraw Handlu, Przemysłu i Rozwoju Gospodarczego Republiki Południowe...

Spółka zależna Lactalis do Brasil ogłosiła zakończenie procesu przejmowania spół...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę