W Baranowie uruchomiono punkt konsultacyjny dot. CPK

6 czerwca 2018
W Baranowie uruchomiono punkt konsultacyjny dot. CPK

Punkt informacyjno-konsultacyjny dla mieszkańców gmin, na terenie których powstanie Centralny Port Komunikacyjny, uruchomiono w Urzędzie Gminy w Baranowie - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury we wtorkowym komunikacie.

Resort podał, że w punkcie informacyjno-konsultacyjnym mieszkańcy gmin, na terenie których ma zostać zrealizowana inwestycja, mogą uzyskać dane dotyczące projektu oraz zgłosić swoje uwagi lub postulaty.

"Konsultanci udzielą informacji dotyczących ustawy o CPK i dalszych kroków z nią związanych, a także wpływu inwestycji na życie mieszkańców, w tym korzyści płynących z powstania Portu +Solidarność+" - napisano w komunikacie.

Ministerstwo poinformowało, że punkt, w zależności od zainteresowania mieszkańców, będzie działał co najmniej do końca listopada 2018 r.

Równolegle z uruchomieniem punktu konsultacyjnego, pełnomocnik uruchomił stronę internetową: www.cpk-konsultacje.pl, na której znaleźć można podstawowe informacje o projekcie, wstępną mapę terenu, który podlegać będzie rezerwacji pod budowę CPK, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przez stronę internetową można się również zapisać na konsultacje.

Pełnomocnik rządu ds. CPK odbędzie kolejne spotkania otwarte z mieszkańcami. We wtorek 5 czerwca w Szkole Podstawowej w Szymanowie wiceminister spotka się z mieszkańcami gminy Teresin, z kolei w czwartek 7 czerwca w Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego - z mieszkańcami gminy Wiskitki.

 

Łukasz Pawłowski (PAP)


POWIĄZANE

To już druga wirtualna konferencja firmy BAYER w ostatnim czasie. „POLOWA” to mo...

Borówkowa branża wybiera najmłodszego z plantatorów. Dokonana przez niego degust...

2 czerwca 2020 r. odbyło się wspólne posiedzenie Prezydiów Copa i Cogeca w formi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę