aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

W Brukseli rozmowy KE a Ukrainą w sprawie rolnictwa

26 kwietnia 2024
W Brukseli rozmowy KE a Ukrainą w sprawie rolnictwa

Komisja Europejska rozpoczęła spotkania wyjaśniające z przedstawicielami Ukrainy w sprawie przeprowadzenia oficjalnej kontroli w ramach sekcji negocjacyjnej 11 „Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich”. Na czele ukraińskiej delegacji stoi wiceminister polityki rolnej i żywności Markijan Dmitrasewicz – poinformowała wczoraj służba prasowa Ministerstwa Polityki Agrarnej Ukrainy

Jak wspomniano, spotkania wyjaśniające w sekcji Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich odbędą się w dniach 25-26 kwietnia. 29-30 kwietnia – w dziale Bezpieczeństwo żywności, polityka weterynaryjna, fitosanitarna. Pod koniec maja - w dziale Hodowla ryb.

Po tych spotkaniach na każdym odcinku Ukraina ma obowiązek przedstawić swój postęp. Na podstawie tych prezentacji Komisja Europejska dokona przeglądu prawodawstwa i przedstawi konkretne zalecenia. Czyli to, co Ukraina musi zrobić, aby rozpocząć negocjacje w sprawie konkretnego odcinka.

„Posiedzenia wyjaśniające Komisji Europejskiej w sprawach rolnictwa pierwotnie zaplanowano na koniec maja 2024 r. Na wniosek Ministra Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Mykoły Solskiego zostały one przełożone na kwiecień” – czytamy w komunikacie.

oprac, e-red,ppr.pl


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę