Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

W PE nie ma zgody na dalsze restrykcje w produkcji rolnej

30 czerwca 2023
W PE nie ma zgody na dalsze restrykcje w produkcji rolnej

Brak większości w komisji ds. proponowanej unijnej ustawy o odtwarzaniu przyrody z późniejszymi zmianami, a po długim głosowaniu wśród posłów do PE w Komisji Środowiska nie znaleziono większości dla wniosku Komisji, która pod szwdzkim przrywództwem forsuje zmiany, ktore mogły wpływać na dalsze restrykcje środowiskowe w rozlnictwie, co zdaniem ekspertow na pewno ograniczyjeszcze babrdziej produkcję roln w UE.

Po głosowaniach nad poprawkami do wniosku Komisji, które odbyły się w czwartek 15 czerwca i były kontynuowane we wtorek 27 czerwca, Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności ostatecznie odrzuciła proponowaną unijną ustawę o odtwarzaniu przyrody ze zmianami. Ostateczne głosowanie wyniosło 44 głosy za, 44 przeciw i 0 wstrzymujących się, co oznacza brak większości za.


Następne kroki

Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności przedstawi na posiedzeniu plenarnym wniosek o odrzucenie wniosku Komisji. Następnie Parlament jako całość musi zająć stanowisko, prawdopodobnie na lipcowej sesji plenarnej w Strasburgu, do czasu zatwierdzenia porządku obrad przez Konferencję Przewodniczących.

Geneza

W ramach Europejskiego Zielonego Ładu Komisja zaproponowała w dniu 22 czerwca 2022 r. rozporządzenie w sprawie odtwarzania przyrody, aby przyczynić się do długoterminowej odbudowy zniszczonej przyrody na obszarach lądowych i morskich UE oraz do osiągnięcia unijnych celów w zakresie klimatu i różnorodności biologicznej.

oprac. e-mk, ppr.pl na podst źródło; European Parliament


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę