Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

W święta na kolei w gotowości 170 zespołów szybkiego usuwania awarii

29 marca 2018
W święta na kolei w gotowości 170 zespołów szybkiego usuwania awarii

Podczas świąt wielkanocnych o bezpieczeństwo na szlakach kolejowych zadba 170 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego - poinformowały w środowym komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe.

Z kolei do naprawy ewentualnych usterek sieci trakcyjnej przygotowane są załogi 70 pociągów sieciowych. Zapewniono też siedem dodatkowych lokomotyw osłonowych, które można wykorzystać do udrażniania szlaków kolejowych w przypadku uszkodzenia i zatrzymania pociągu.

Jak informują PKP PLK, w okresie świątecznym Straż Ochrony Kolei wzmocni patrole i monitoring terenów kolejowych.

Do zwiększonego ruchu świątecznego przygotowało się też PKP Intercity. Przewoźnik przygotował więcej miejsc w pociągach kursujących na najpopularniejszych trasach, m.in. z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta czy Szczecina. Spółka zapowiedziała, że na bieżąco będzie analizowała frekwencję i w miarę możliwości dostosowywała tabor do potrzeb pasażerów.

W Wielkanoc na największych dworcach dyżurować będą mobilni informatorzy. Udzielą podróżnym informacji na temat ruchu pociągów, lokalizacji peronów czy dostępnych ofert biletowych.

Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będzie blisko 400 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei (SOK) wspieranych przez ok. 100 policjantów, strażników miejskich, żandarmów i strażników granicznych. Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 600 pociągach pasażerskich oraz na stacjach, dworcach i przystankach.

 

Łukasz Pawłowski, Anna Mackiewicz (PAP)


POWIĄZANE

W sierpniu 2020 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Komisarza UE ds. Rolnictwa z wnios...

Rozpoczęły się prace związane z organizacją Krajowych Dni Pola Minikowo 2021 (KD...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę