WARZYWNIAK PREMIUM - JEM ZE SMAKIEM

2 października 2017
WARZYWNIAK PREMIUM - JEM ZE SMAKIEM

Jakie odmiany z jakim przeznaczeniem? Jak smakują i jak je komponować w surówkach? 27 odmian pochodzących od 12 gatunków warzyw. Warzywniak Premium jest nowym projektem mającym na celu pokazanie jakie odmiany, do czego, jak konfekcjonować i jak smakują. Będą zatem: marchew, kapusta biała i czerwona, buraki, cebula, kapusta pekińska, kalarepa, pietruszka, selery, buraki, cykoria. Uczestnicy WARZYWNIAKA PREMIUM zostaną zaproszeni do degustacji surówek z tymi warzywami.


Organizatorzy chcą także pokazać jak może wyglądać wzorcowy warzywniak, jak powinny być prezentowane warzywa, aby klient chętniej kupował. A jak wiadomo – kupujemy oczami.


Chcemy zachęcić ogrodników do produkcji poszczególnych odmian, które mają swoje określone przeznaczenie konsumpcyjne.


Polska w 2016 roku wyprodukowała ponad 4,5 miliona ton warzyw gruntowych, a z warzywami pod osłonami łącznie ponad 5,6 miliona ton. Ten rok, pod względem produkcji warzyw, ma być podobny do poprzedniego. Kapusty produkujemy ponad 1 milion ton, cebuli w 2016 roku zebraliśmy 651 tys. ton, marchwi 822 tys. ton, buraków ćwikłowych 341 tys. ton.


Spożycie warzyw w Polsce stopniowo wzrasta. W 2016 roku statystyczny Polak zjadł 106 kg warzyw rocznie. Ale do poziomu konsumpcji z 2005 roku brakuje nam jeszcze 4 kilogramy.

 


Na WARZYWNIAKU PREMIUM pokażemy kapustę białą odmian: Cyclone, Expect, czerwoną, odmian: Primero i Klimaro, włoską odmiany Wirosa. W marchwiach przegląd przez wszystkie kolory: Neracite Satin o białych korzeniach , Deep Purple - ciemno purpurowa, Yellowstone o zółtych korzeniach. Będzie kilka odmian cebuli: Red Baron - czerwona, Exhibition, Amstrong, szalotka, Parade – siedmiolatka.


Organizatorem WARZYWNIAKA PREMIUM – JEM ZE SMAKIEM są:

  • Firma nasienna Bejo

  • Magazyn Warzywa i owoce Miękkie

  • Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. w Broniszach

 

Modelowy przykład użytkowania poszczególnych odmian warzyw i modelowy warzywniak

3 października godz. 10:00

Rynek Hurtowy Bronisze


-----------------------------------------------------------------------------------------------

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach - to największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum hurtowej dystrybucji owoców, warzyw i kwiatów. Powierzchnia ogólna rynku to ponad 62 ha. Na Rynku Hurtowym Bronisze stałą sprzedaż owoców, warzyw i kwiatów prowadzi w halach ponad 350 przedsiębiorców. Do sprzedaży na wolnym powietrzu przygotowanych jest 1300 stanowisk. Ponad 20 tysięcy producentów rolnych dostarcza świeże produkty. Za pośrednictwem Rynku Hurtowego Bronisze sprzedawanych jest rocznie około 1,2 miliona ton owoców i warzyw (produkcji krajowej i z importu). Karty Stałego Klienta - posiada prawie 14000 podmiotów gospodarczych.

-----------------------------------------------------------------Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze


POWIĄZANE

Podjęliśmy uchwałę upoważniającą do rozmów z różnymi środowiskami politycznymi, ...

Ochrona klimatu jest sprawą każdego domu, każdego gospodarstwa - mówił w piątek ...

„Szlachetne Paczki” docierają już do potrzebujących rodzin. W ich przygotowania ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę