aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wg Ukraińców,90% produktów rolnych eksportowanych jest drogą morską

28 lutego 2024
Wg Ukraińców,90% produktów rolnych eksportowanych jest drogą morską

Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy próbue na wszelkie sposoby załagodzić konflikt z rolnikami w UE. W najnowszym raporcie ogloszonym przez pierwszego wiceministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Tarasa Wysockiego podczas powitania online uczestników konferencji « CZARNY ZIARNA MORSKA. EUROPE-2024 », które odbyło się w Pradze.

Ukraina nadal odgrywa ważną rolę w zapewnianiu globalnego bezpieczeństwa żywnościowego. W 2023 r. Ukraińscy rolnicy zebrali duże zbiory zbóż i nasion oleistych - ponad 70 milionów ton i wyeksportowali produkty o wartości prawie 22 miliardów dolarów. Jest to bardzo ważny sygnał dla świata, że Ukraina jest gotowa produkować i dostarczać żywność tym, którzy jej potrzebują.

Według Wysockiego tak znaczące wyniki zostały osiągnięte dzięki wsparciu partnerów międzynarodowych i ustanowieniu eksportu z portów Wielkiej Odessy.

« Ukraiński korytarz zbożowy wykazuje dobre wyniki. 90% wszystkich produktów jest eksportowanych drogą morską. Tylko w grudniu 2023 r. Ukraina wyeksportowała 5 milionów ton z Odessy, jeden milion przez Dunaj, a drugi milion przez korytarz lądowy przez europejskich sąsiadów. Dlatego rola Ukrainy w globalnym bezpieczeństwie żywnościowym jest niezwykle ważna. Zwłaszcza w odniesieniu do eksportu zbóż do Afryki i Azji » - powiedział Taras Vysotsky.

Pierwszy wiceminister podkreślił, że ukraińscy rolnicy dotknięci rosyjską inwazją potrzebują ochrony. 

Konferencja omówi kwestie przezwyciężenia ryzyka wojskowego na rynku europejskim i ukraińskim, globalne wyzwania dla rynku rolnego oraz prognozę zbiorów na 2024 r., Rynek zbóż i nasion oleistych w regionie Morza Czarnego i Dunaju, proces integracji europejskiej Ukrainy i inne kwestie. 

 Konferencja « CZARNY ZIARNA MORZA. EUROPA » to wydarzenie dla światowych liderów w branży zbożowej i naftowej. Konferencja gromadzi producentów i przetwórców zbóż i ropy naftowej, sektor rolno-spożywczy, handlowców, logistów, banki i fundusze inwestycyjne, władze publiczne i stowarzyszenia branżowe w celu ustanowienia skutecznej interakcji w dostawach towarów z Ukrainy na całym świecie.


oprac, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę