BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

"Puls Biznesu": PFR rusza z funduszem funduszy

17 sierpnia 2017
"Puls Biznesu": PFR rusza z funduszem funduszy

Startuje nabór ofert do funduszy PFR NCBR CVC, który ma dostarczyć ponad 800 mln zł finansowania spółkom technologicznym - pisze w czwartek "Puls Biznesu".

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) zakończył właśnie prace nad przygotowaniem funduszu PFR NCBR CVC i rozpoczyna proces naboru ofert. To pierwszy taki fundusz funduszy w Polsce - informuje "Puls Biznesu".

Jak zaznacza gazeta, w ramach funduszu krajowe i międzynarodowe korporacje mają wraz z państwowym wehikułem wykładać pieniądze - łącznie ponad 800 mln zł, z czego połowa ma pochodzić z PFR. Trafią one do 6-9 niezależnych funduszy o kapitalizacji 8-150 mln zł, które mają samodzielnie inwestować w spółki technologiczne w fazie wzrostu i ekspansji.

"W ciągu kilku najbliższych lat fundusze zainwestują w małe i średnie firmy o profilu technologicznym. Poza wsparciem finansowym typu venture capita, przedsiębiorstwa te otrzymają możliwość weryfikacji swoich pomysłów w danej korporacji. Gdy rolę inwestora prywatnego w funduszu będzie pełnić korporacja międzynarodowa, polskie projekty innowacyjne zyskają dodatkową możliwość szybszej ekspansji za granicę" - opisuje idee funduszu PFR.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę