Wielkanoc - naturalnie i z tradycją!

31 marca 2017
Wielkanoc - naturalnie i z tradycją!

Tęsknota za smakiem potraw z dawnych lat oraz utrzymująca się w dalszym ciągu popularność kulinarnych programów sprawiają, że coraz więcej Polaków przygotowuje, przynajmniej częściowo Święta w domu.

Przekłada się to bezpośrednio na zawartość koszyka zakupowego, w którym najczęściej lądują przyprawy jednorodne, z których każdy, domowy kucharz może skomponować sobie własną mieszankę przypraw a także naturalne mix-y np. Smakosz Extra z Natury, przyprawa do sałatek i inne, bez glutaminianu sodu, konserwantów i barwników. To właśnie te produkty generują największą sprzedaż w okresie Świąt, która wzrasta nawet o 30 procent w porównaniu do innych miesięcy.

Samodzielni kucharze, poza przyprawami kupują także popularne dodatki do ciast i deserów, z których przygotowują swoje, domowe wypieki. Do najczęściej wybieranych produktów należą: żelatyna, budynie, kisiele, proszki do pieczenia i cukry wanilinowe a także krem Ekler, którego smak jest niezmienny od kilkunastu lat.

Polacy są tradycjonalistami i wybierają znane sobie smaki. Jeśli budyń to śmietankowy, waniliowy lub czekoladowy, jeśli galaretka to ananasowa, truskawkowa, pomarańczowa lub wiśniowa. Lubimy nowości, jednak rzadko kiedy wygrywają one ze smakami dzieciństwa. Zwłaszcza, w przypadku Świąt, w tym Wielkanocy.

Biuro prasowe Cykoria S.A.


POWIĄZANE

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o finansowaniu Wspólnej Polityki Rolnej - ...

Od początku lipca ma zacząć obowiązywać handlowa część umowy o wolnym handlu mię...

Do 18 czerwca br. na terytorium Polski wykryto 34 ogniska ASF oraz ponad 340 prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę