Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

WIRTUALNE KASY FISKALNE

18 grudnia 2020
WIRTUALNE KASY FISKALNE

Czy to pierwsza w tym roku pozytywna informacja dla branży HoReCa? Przełomowa aplikacja, która na zawsze zmieni sposób rejestrowania sprzedaży.

Błyskawiczna fiskalizacja, subskrypcyjny model płatności i brak kosztów eksploatacji – tak prezentują się Wirtualne Kasy Fiskalne. Jak nowy startup fin-tech planuje zrewolucjonizować rynek kas fiskalnych?

Rozporządzeniem z 1 czerwca 2020 roku, Ministerstwo Finansów dopuściło możliwość korzystania z kas fiskalnych w formie oprogramowania niektórym branżom i zapowiedziało stopniowe poszerzanie tego katalogu. Jako pierwsze z tego rozwiązania miały skorzystać branża transportowa, przemysł węglowy, gastronomia i hotelarstwo.

15 grudnia 2020 roku wniosek o homologację do GUM pierwszej wirtualnej kasy fiskalnej o przeznaczeniu ogólnym złożyła spółka Wirtualne Kasy Fiskalne Sp. z o.o. – producent z polskim kapitałem, dysponujący zespołem inżynierów, programistów, architektów aplikacji, grafików, ekspertów w zakresie kryptografii i wielu innych. Na rozpatrzenie wniosku musimy jeszcze poczekać, ale już dzisiaj mieliśmy okazję przetestować działanie innowacyjnego oprogramowania do rejestrowania sprzedaży.

Wirtualna kasa fiskalna to aplikacja, którą można, np. pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować na wybranym urządzeniu mobilnym. Od dotychczasowych rozwiązań sprzętowych różni się przede wszystkim tym, że jest formą oprogramowania i nie wymaga zakupu dodatkowych urządzeń.

 

Elementy składowe fenomenu wirtualnej kasy fiskalnej

Niewątpliwym atutem rozwiązania software’owego jest błyskawiczny i samodzielny proces fiskalizacji. Wystarczy zarejestrować się w Portalu Klienta, opłacić licencję i dokonać fiskalizacji bezpośrednio w panelu aplikacji. Cały proces zajmuje nie więcej niż 5 minut, co jest zdecydowanym uproszczeniem w porównaniu do dotychczas stosowanych metod.

Dodatkową zaletą jest także duży stopień elastyczności nowej kasy. Twórcy zadbali o to, by oprogramowanie współpracowało ze wszystkimi rozwiązaniami, które branża stosowała dotychczas. Wydruki paragonów możliwe są na dowolnej drukarce będącej na wyposażeniu klienta. Spółka podjęła też kooperację z większością producentów oprogramowania POS dostępnego na rynku - zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych dostawców.

Największą przewagę rynkową stanowi jednak subskrypcyjny model płatności – jeśli potrzebujesz kasy fiskalnej, to zamiast płacić na start kwotę grubo ponad tysiąc złotych, po prostu płacisz regularnie drobną kwotę Miesięczny koszt korzystania z aplikacji waha się w przedziale od 29 do 49 zł netto, w zależności od wybranego pakietu, co na tle dotychczasowych kosztów użytkowania kas fiskalnych jest najtańszym na rynku rozwiązaniem. Wśród dostępnych pakietów subskrypcyjnych na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim pakiet sezonowy, z którego powinni skorzystać zwłaszcza właściciele mikro gastronomii, dla których rozwiązanie niegenerujące stałych kosztów, jak w przypadku rat leasingowych, może być wyjątkowo interesujące.


Bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze

Cyfrowa rewolucja przyzwyczaiła nas do świadomości, że większość informacji przechowywanych jest w chmurze, jednak wiele pytań budzą kwestie bezpieczeństwa danych rejestrowanych przez wirtualne kasy fiskalne.

- Podobnie jak w przypadku sprzętowych kas i drukarek fiskalnych online, uzyskanie przez wirtualną kasę fiskalną homologacji Głównego Urzędu Miar jest gwarancją spełnienia wszystkich wymaganych norm bezpieczeństwa i kryptografii. – wyjaśnia CEO spółki Wirtualne Kasy Fiskalne sp. z o.o. Jakub Jasnos

– Kasa działa również w trybie offline, a w przypadku awarii lub zgubienia urządzenia, na którym jest zainstalowana, licencję należy „przechwycić” na nowym urządzeniu. Warto podkreślić, że wówczas historia sprzedaży pozostanie dostępna tylko w „back office”. Niezależnie od tego należy taki fakt zgłosić w Urzędzie Skarbowym w ciągu 3 dni od wykrycia takiej okoliczności. – dodaje Jasnos.

Wirtualne kasy fiskalne to niewątpliwie rewolucja w dotychczasowym podejściu do rejestrowania sprzedaży. Jeszcze niedawno ciężko było sobie wyobrazić, że urządzenie rejestrujące może zmieścić się w kieszeni i być na tyle mobilnym rozwiązaniem.

 

Biuro prasowe WIRTUALNE KASY FISKALNE


POWIĄZANE

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowym...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 marca 2021 r. zmien...

Od 1 do 14  marca 2021 r. ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę