CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Wizyta Ambasadora Kazachstanu w ANR

19 września 2016
Wizyta Ambasadora Kazachstanu w ANR

W dniu 16 września br. dr Waldemar Humięcki, Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych przyjął Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Kazachstanu w Polsce Ałtaja Abibułłajewa. Spotkanie to jest efektem wizyty Prezydenta Republiki Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w Polsce, podczas której nawiązano współpracę m.in. w dziedzinie rolnictwa.

Kazachstan w ostatnich latach otworzył się na szeroką współpracę gospodarczą z krajami Zachodu, w tym także Polskę. Ambasadora szczególnie interesowały polskie rozwiązania dotyczące gospodarowania gruntami rolnymi i inwestycyjnymi. Kazachstan chciałby również zaangażować inwestorów z naszego kraju we wspólne przedsięwzięcia w zakresie produkcji i przetwórstwa rolnego. Niewątpliwie przeszkodą instytucjonalną jest brak odpowiednich przepisów prawnych, które umożliwiałyby nabywanie ziemi przez cudzoziemców. Gość z Kazachstanu widziałby współpracę w tym zakresie poprzez utworzenie grupy roboczej złożonej, z jednej strony z ekspertów Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Nieruchomości Rolnych, z drugiej zaś – z decydentów ze swojego kraju.

Waldemar Humięcki poinformował Ambasadora o działalności Agencji. Wyraził też wolę współdziałania pod warunkiem formalnego oparcia tejże o ministerstwa rolnictwa obu krajów.

Na zakończenie spotkania obaj Panowie wymienili się podarunkami. Prezes ANR otrzymał gadżety promujące wystawę odnawialnych źródeł energii w Kazachstanie, sam zaś podarował Ambasadorowi album ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim oraz materiały informacyjne spółek strategicznych Skarbu Państwa, które nadzoruje Agencja.

Biuro Rzecznika Prasowego ANR


POWIĄZANE

Senat opowiedział się w piątek za ustawą dot. ustanowienia 12 lipca Dniem Walki ...

Senat przyjął w piątek ustawę o ochronie zdrowia zwierząt nie wnosząc do nich po...

Finalizacja przejęcia przez Bayer koncernu Monsanto jest przewidziana na począte...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę