Advertisement

Wizyta Ambasadora Kazachstanu w ANR

19 września 2016
Wizyta Ambasadora Kazachstanu w ANR

W dniu 16 września br. dr Waldemar Humięcki, Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych przyjął Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Kazachstanu w Polsce Ałtaja Abibułłajewa. Spotkanie to jest efektem wizyty Prezydenta Republiki Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w Polsce, podczas której nawiązano współpracę m.in. w dziedzinie rolnictwa.

Kazachstan w ostatnich latach otworzył się na szeroką współpracę gospodarczą z krajami Zachodu, w tym także Polskę. Ambasadora szczególnie interesowały polskie rozwiązania dotyczące gospodarowania gruntami rolnymi i inwestycyjnymi. Kazachstan chciałby również zaangażować inwestorów z naszego kraju we wspólne przedsięwzięcia w zakresie produkcji i przetwórstwa rolnego. Niewątpliwie przeszkodą instytucjonalną jest brak odpowiednich przepisów prawnych, które umożliwiałyby nabywanie ziemi przez cudzoziemców. Gość z Kazachstanu widziałby współpracę w tym zakresie poprzez utworzenie grupy roboczej złożonej, z jednej strony z ekspertów Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Nieruchomości Rolnych, z drugiej zaś – z decydentów ze swojego kraju.

Waldemar Humięcki poinformował Ambasadora o działalności Agencji. Wyraził też wolę współdziałania pod warunkiem formalnego oparcia tejże o ministerstwa rolnictwa obu krajów.

Na zakończenie spotkania obaj Panowie wymienili się podarunkami. Prezes ANR otrzymał gadżety promujące wystawę odnawialnych źródeł energii w Kazachstanie, sam zaś podarował Ambasadorowi album ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim oraz materiały informacyjne spółek strategicznych Skarbu Państwa, które nadzoruje Agencja.

Biuro Rzecznika Prasowego ANR


POWIĄZANE

Wzrost kosztów dla przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, co ma skutkować większ...

Padłe dziki stanowią zagrożenie przeniesienia choroby afrykańskiego pomoru świń ...

Już w dniach 2-4 czerwca 2017 r. podczas finału 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę