aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wizyta studyjna dziennikarzy z Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

10 czerwca 2016
Wizyta studyjna dziennikarzy z Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce
ARR

W dniach 6 – 11 czerwca br. odbywa się, organizowana przez Agencję Rynku Rolnego, wizyta studyjna dziennikarzy z Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Wizyta ma na celu promowanie marki polskiego rolnictwa. Jest to doskonała okazja do przybliżenia chińskim konsumentom polskiej oferty eksportowej oraz do budowania „Marki Polska” w Chinach.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem w MRiRW w dniu 6 czerwca br., podczas którego uczestników wizyty studyjnej powitał minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. W spotkaniu uczestniczyli także Główny Lekarz Weterynarii, Pan Włodzimierz Skorupski, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Pan Andrzej Chodkowski, Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych, Pan Waldemar Humięcki, oraz Prezes ARR  Łukasz Hołubowski, który moderował spotkanie oraz przedstawił gościom informację na temat polskiego sektora rolno-spożywczego.

Podczas wizyty studyjnej dziennikarze zapoznają się ze specyfiką i potencjałem polskiego rolnictwa oraz odwiedzą wybrane instytucje i przedsiębiorstwa z branży rolno-spożywczej w różnych regionach Polski. Pierwszym efektem wizyty będzie publikacja w chińskiej prasie artykułów poświęconych polskiej ofercie rolno-spożywczej oraz potencjałowi polskiego sektora rolno-spożywczego.

Wizyta przedstawicieli chińskich mediów poprzedza wizytę Przewodniczącego ChRL Pana Xi Jipinga w Polsce planowaną na drugą połowę czerwca br. Planowana wizyta wiąże się z bardzo dużym wzrostem zainteresowania chińskich mediów tematami związanymi z Polską i polskim rolnictwem.

ARR


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę