Wizyta w Kartuzach

4 października 2017
Wizyta w Kartuzach
MRiRW

W sobotę, 30 września 2017 roku, podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w XII Kartuskim Targu Produktów Ekologicznych, zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg Gdański, Pomorski Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Urząd Miejski w Kartuzach, Starostwo Powiatowe w Kartuzach i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Targ jest imprezą cykliczną, z roku na rok cieszącą się coraz większym zainteresowaniem wśród wystawców i zwiedzających. Świadczy to o coraz większej świadomości konsumentów i rozumieniu idei ekologii. Na targu pojawili się właściciele certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, sprzedający swoje towary w ramach sprzedaży bezpośredniej, MOL i rolniczego handlu detalicznego  oraz  Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu kartuskiego. Były też stoiska edukacyjne,  na których można było np. przyjrzeć się z bliska owadom, skorzystać z porad dietetyka, zasięgnąć  porad  specjalistów  ośrodka doradztwa rolniczego i ARiMR. Rolnicy produkujący żywność metodami ekologicznymi mieli możliwość przekazania swoich problemów bezpośrednio podsekretarzowi stanu.

Po wizycie na targu Ryszard Zarudzki spotkał się z przedstawicielami Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, Pomorskiego Zrzeszenia Hodowców Drobiu i Producentów Jaj oraz Pomorskiej Izby Rolniczej. Podczas spotkania omawiano m. in. kwestie opłacalności produkcji, umów kontraktacyjnych i problemów z budową nowych kurników. Poruszono też sprawę ptasiej grypy, GMO i importu towarów do Polski.

Rolnicy podziękowali Ryszardowi Zarudzkiemu za długoletnie wsparcie producentów drobiu i jaj i przyjęli go na honorowego członka Pomorskiego Zrzeszenia Hodowców Drobiu i Producentów Jaj .

Na koniec pobytu w Kartuzach podsekretarz stanu spotkał się z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy przekazali ministrowi swoje problemy.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Konieczność ochrony środowiska wymaga zmniejszenia jego zanieczyszczenia przez o...

O tym, w jaki sposób Sesje Naukowe Instytutu Ochrony Roślin – PIB wpływają na po...

Coraz więcej firm zajmujących się przetwórstwem mleka decyduje się na wprowadzen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę