informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wizyta w Kartuzach

4 października 2017
Wizyta w Kartuzach
MRiRW

W sobotę, 30 września 2017 roku, podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w XII Kartuskim Targu Produktów Ekologicznych, zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg Gdański, Pomorski Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Urząd Miejski w Kartuzach, Starostwo Powiatowe w Kartuzach i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Targ jest imprezą cykliczną, z roku na rok cieszącą się coraz większym zainteresowaniem wśród wystawców i zwiedzających. Świadczy to o coraz większej świadomości konsumentów i rozumieniu idei ekologii. Na targu pojawili się właściciele certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, sprzedający swoje towary w ramach sprzedaży bezpośredniej, MOL i rolniczego handlu detalicznego  oraz  Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu kartuskiego. Były też stoiska edukacyjne,  na których można było np. przyjrzeć się z bliska owadom, skorzystać z porad dietetyka, zasięgnąć  porad  specjalistów  ośrodka doradztwa rolniczego i ARiMR. Rolnicy produkujący żywność metodami ekologicznymi mieli możliwość przekazania swoich problemów bezpośrednio podsekretarzowi stanu.

Po wizycie na targu Ryszard Zarudzki spotkał się z przedstawicielami Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, Pomorskiego Zrzeszenia Hodowców Drobiu i Producentów Jaj oraz Pomorskiej Izby Rolniczej. Podczas spotkania omawiano m. in. kwestie opłacalności produkcji, umów kontraktacyjnych i problemów z budową nowych kurników. Poruszono też sprawę ptasiej grypy, GMO i importu towarów do Polski.

Rolnicy podziękowali Ryszardowi Zarudzkiemu za długoletnie wsparcie producentów drobiu i jaj i przyjęli go na honorowego członka Pomorskiego Zrzeszenia Hodowców Drobiu i Producentów Jaj .

Na koniec pobytu w Kartuzach podsekretarz stanu spotkał się z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy przekazali ministrowi swoje problemy.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę