aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wizyta w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego

4 lutego 2016
Wizyta w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki odwiedził 29 stycznia br. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Podczas spotkania z pracownikami przedstawił „Harmonogram naboru wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Zaprezentował także informację nt. stanu realizacji płatności bezpośrednich za 2015 rok.

- Od 16 października do 30 listopada 2015 roku ARiMR wypłacała zaliczki na poczet tych płatności. Przekazano 2,68 mld złotych. Pieniądze trafiły do ok. 1,071 mln rolników – poinformował podsekretarz stanu i dodał, że od 1 grudnia ub.r. w ramach dopłat bezpośrednich za 2015 rok ARiMR wypłaciła ponad 2,95 mld złotych. Pieniądze te zostały przekazane na konta bankowe ok. 745 tys. rolników.

Pracownicy PODR zadawali pytania dotyczące priorytetów działań ministerstwa. Poinformowali o realizowanych zadaniach. Przedstawili też problemy, z którymi spotykają się w codziennej pracy.

Spotkanie miało koleżeński charakter. W latach 1997-2006 Ryszard Zarudzki współtworzył zespół pracowników Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Gospodarska wizyta była więc okazją do odwiedzenia dawno nie widzianych kolegów i koleżanek.

MRiRW


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę