aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wsparcie dla producentów jaj i mięsa drobiowego

18 czerwca 2023
Wsparcie dla producentów jaj i mięsa drobiowego

Do 30 czerwca 2023 r.  oddziały regionalne ARiMR przyjmują wnioski w których producenci jaj i mięsa drobiowego, którzy prowadzili w latach 2019-2021 gospodarstwo drobiarskie i ponieśli starty z powodu wysoce zjadliwej grypy ptaków i wciąż mogą ubiegać się o wsparcie. 

W ofercie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znalazły się działania pomocowe z tytułu: strat w produkcji jaj wylęgowych, strat w produkcji jaj spożywczych, niepodejmowania produkcji w gospodarstwie, sprzedaży zwierząt po obniżonej cenie, a także strat związanych z wydłużonymi okresami tuczu. Co istotne, producent rolny, który w okresie 29 grudnia 2019 r. – 13 maja 2020 r. lub 24 listopada 2020 r. – 28 lipca 2021 r. prowadził gospodarstwo na obszarze zapowietrzonym lub zagrożonym ptasią grypą, może się ubiegać o wyłącznie jeden z wymienionych rodzajów wsparcia. Wśród istotnych warunków, które musi spełnić, są też wymóg położenia gospodarstwa w rejonie występowania, w wymienionych przedziałach czasowych, ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków, oraz  zgodne z przepisami stosowanie środków do zwalczania tej choroby.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do 30 czerwca 2023 r. w oddziałach regionalnych ARiMR właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego. Można to zrobić: bezpośrednio w placówce Agencji, przez platformę ePUAP, korzystając z usługi mObywatel; drogą listowną .

Więcej informacji - otwórz

oprac. red. ppr.pl; źródło: ARiMR


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę