Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów – wnioski tylko do 30 listopada

29 listopada 2021
Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów – wnioski tylko do 30 listopada

Jedynie do końca listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór w ramach „Tworzenia grup producentów i organizacji producentów". Wsparcie pochodzi z budżetu PROW 2014-2020.

Wnioski o przyznanie pomocy należy składać w oddziałach regionalnych ARiMR osobiście lub przez upoważnioną osobę. Można to zrobić także elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP albo przesłać przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Wsparcie jest realizowane w formie rocznych płatności przez okres pierwszych pięciu lat, następujących po dacie uznania grupy producentów rolnych lub organizacji producentów. Wysokość pomocy wynosi: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim roku – 8 proc., w czwartym roku – 7 proc., w piątym roku – 6 proc. Limit przyznawanych środków to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

Dofinansowanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców prowadzących mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa w zakresie produkcji rolno-spożywczej. Beneficjentami wsparcia mogą się stać zarówno grupy producentów rolnych, uznane od 1 grudnia 2020 r. na podstawie przepisów z 2000 roku w skład których wchodzą wyłącznie osoby fizyczne, jak i organizacje producentów uznane na podstawie przepisów z 2004 r. Tą pomocą nie są objęci producenci drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów.

Więcej informacji - otwórz

 

 

ARiMR


POWIĄZANE

Rok 2021 charakteryzował się wysoką dynamiką wzrostu popytu w krajach trzecich n...

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białko...

W 2021 roku dobiegł końca trzyletni projekt „Walidacja metod diagnostycznych w c...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę