Wspólne świętowanie Szkoły Podstawowej nr 59 B. Krzywoustego w Szczecinie z kotem Mleczysławem

16 kwietnia 2018
Wspólne świętowanie Szkoły Podstawowej nr 59 B. Krzywoustego w Szczecinie z kotem Mleczysławem

Kot Mleczysław, główny bohater kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” odwiedził Szkołę Podstawową nr 59 B. Krzywoustego w Szczecinie, która zajęła I miejsce w konkursie „Mleczne urodziny kota Mleczysława” wygrywając odwiedziny kota i wspólne świętowanie mlecznych urodzin.

16 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 59 B. Krzywoustego w Szczecinie odbyła się huczna impreza urodzinowa i wspólne świętowanie z kotem Mleczysławem, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie byli zachwyceni bawiąc się i grając wspólnie z ich ulubionym bohaterem. Podczas urodzin odbyły się liczne, interesujące, a zarazem kreatywne i mleczne konkursy, quizy, gry i zabawy. Mali uczestnicy brali udział w konkursach sprawdzających swoją wiedzę na temat mleka i produktów mlecznych. Poradzili sobie rewelacyjnie ze wszystkimi zadaniami, a na każdego zwycięzcę czekała mleczna nagroda. Dodatkowo dzieci obdarowane zostały upominkami programu kota Mleczysława.

Podczas imprezy nie zabrakło mlecznych smakołyków i przekąsek. Jak wiemy mleko krowie jest pełnowartościowym produktem odżywczym odpowiednim dla osób w każdym wieku, a zwłaszcza dla dzieci. Zawiera ono nie tylko cenne dla organizmu witaminy A, D, E, K i z grupy B, ale także jest znakomitym źródłem pełnowartościowego białka, łatwo przyswajalnego tłuszczu, laktozy, niezbędnych soli mineralnych tj. wapń fosfor, magnez, potas i cynk. Wszystko to pozytywnie wpływa na organizm i jest istotne zwłaszcza w przypadku zdrowia dzieci i młodzieży.

Dziękujemy koordynatorowi projektu ze Szkoły Podstawowej nr 59 B. Krzywoustego w Szczecinie za zaangażowanie i aktywny udział w kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”.


Kampania sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.


Biuro kampanii ,,Mamy kota na punkcie mleka”


POWIĄZANE

– Nie mamy nic cenniejszego jak młode pokolenie – podkreślił minister Jan Krzysz...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 29.08.2019 światowa prod...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 31.07.2019, tegoroczne zbiory owoców wynios...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę