Wybieram Polskie EKO 2020

31 grudnia 2021
Wybieram Polskie EKO 2020

W dniu 30 grudnia br. Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie Jerzy Borcz wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej realizacje projektu Wybieram Polskie Eko 2020.

Projekt Wybieram Polskie EKO 2020  został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, Funduszu Promocji Mięsa Wołowego, Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych i Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Był to projekt ekologiczny zorganizowany i przeprowadzony przez Stowarzyszenie Polska Ekologia mający na celu promocję ekologicznej, zdrowej żywności pochodzącej z rąk polskiego rolnika.

Edycja 2020 obejmowała cykl wydarzeń, targów i warsztatów podczas których konsumenci mieli okazję poznać i przypomnieć sobie smaki tradycyjnych polskich potraw, a także przekonać się, że wybór ekologicznych surowców wcale nie musi wiązać się z większymi wydatkami czy szczególnymi umiejętnościami w kuchni.

W ramach projektu Wybieram Polskie Eko w polskich szkołach gastronomicznych odbył się cykl warsztatów kulinarno-edukacyjnych, których celem było zaznajomienie młodzieży z produktami ekologicznymi oraz technikami pracy z surowcami wysokiej jakości.

 

KOWR


POWIĄZANE

16. maja odbyły się czterostronne rozmowy, w których uczestniczyli: wicepremier,...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opracowało „Wieloletni Program Rozwoju Wykorzy...

Wczoraj – na zaproszenie wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę