aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wybieramy zestaw akumulatorowych elektronarzędzi do gospodarstwa rolnego.

29 czerwca 2023
Wybieramy zestaw akumulatorowych elektronarzędzi do gospodarstwa rolnego.

Na jaką markę postawić? 

Każdy rolnik powinien mieć pod ręką praktyczny zestaw akumulatorowych elektronarzędzi, który ułatwi mu codzienną pracę. Wchodzące w jego skład sprzęty można skompletować samodzielnie lub zdecydować się na zakup gotowego pakietu. Decydując się na wybór drugiej opcji będzie się mieć jednak pewność, że wszystkie urządzenia będą ze sobą świetnie współpracować, a także wzajemnie się uzupełniać. Jaki zatem zestaw elektronarzędzi wybrać? 

 

Elektronarzędzia dla sektora rolniczego muszą być przede wszystkim wytrzymałe

Praca w warunkach dużego zapylenia, wysoki poziom wilgotności czy przypadkowe upadki – to tylko jedne z nielicznych wyzwań stojących przed sprzętem wykorzystywanym przez rolników. Dlatego też kompletując zestaw elektronarzędzi do gospodarstwa, należy szczególną uwagę zwrócić na to, by był on w stanie sprostać wszystkim czyhającym na niego zagrożeniom.

Dobrym tego przykładem może być opracowana przez japońskiego producenta narzędzi technologia XPT (Extreme Protection Technology). Polega ona na zabezpieczeniu elektronarzędzi poprzez zastosowanie wysokiej jakości uszczelek oraz dodatkowym wzmocnieniu newralgicznych części ich obudów.

Dzięki temu sprzęty z oznaczeniem XPT będą mogły pracować w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych bez ryzyka uszkodzenia ich. Pozwoli to bez obaw korzystać z elektronarzędzi podczas polowych napraw, bez względu na panującą w danym momencie pogodę.

To samo dotyczy akumulatorów produkowanych przez japońskiego potentata. Akumulatory Makita LXT 18 V zamykane są we wzmocnionych i dodatkowo uszczelnionych obudowach, dzięki czemu przetrwają naprawdę wiele przygód. Akumulatory LXT są także w pełni kompatybilne z urządzeniami z tej serii, co pozwala używać je w każdym elektronarzędziu marki, zasilanym napięciem 18 V.

A jeśli nie wiesz, które elektronarzędzia będą Ci potrzebne, to sprawdź popularne zestawy elektronarzędzi w sklepie internetowym Domitech.pl.

Podstawowy zestaw elektronarzędzi Makita DLX2431TJ

Kompletowanie swojego warsztatu należy zacząć od dwóch najbardziej podstawowych elektronarzędzi, jakimi są wiertarko-wkrętarka oraz szlifierka kątowa o średnicy tarczy wynoszącej 125 mm. Przy ich pomocy możliwe stanie się wykonanie szeregu prac na terenie gospodarstwa rolnego, takich jak m.in.:

• wiercenie i wykonywanie otworów w drewnie, stali, ceramice, a także w lekkich materiałach budowlanych;
• wkręcanie kołków rozporowych, wkrętów do drewna lub mocowanie blach wkrętami farmerskimi;
• odkręcanie lub dokręcanie nakrętek oraz śrub;
• szlifowanie powierzchni stalowych oraz obróbka materiałów drewnianych i ceramicznych;
• usuwanie starych powłok lakierniczych;
• przecinanie stalowych elementów, a także wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych;

Dzięki temu wyposażając swój warsztat w szlifierkę kątową oraz wiertarko-wkrętarkę będzie można szybko i skutecznie przeprowadzać zarówno czynności serwisowe maszyn, jak i drobne prace budowlane oraz konstruktorskie.

W skład zestawu elektronarzędzi Makita DLX2431TJ wchodzi: 

• wiertarko-wkrętarka Makita DDF486 – napędzana silnikiem bezszczotkowym BLDC zdolnym do wygenerowania momentu obrotowego dochodzącego do 130 Nm, zespolonym z dwubiegową przekładnią; 

• szlifierka kątowa Makita DGA513 – wyposażona w silnik bezszczotkowy BLDC umożliwiający regulowanie prędkości obrotowej tarczy o średnicy 125 mm w zakresie od 3000 do 8500 obr./min;
• tarcza szlifierska do metalu oraz stali nierdzewnej;
• 3 akumulatory litowo-jonowe Makita BL1850B 18V o pojemności 5,0 Ah;
• ładowarka akumulatorów Makita DC18RC;

 

Podstawowy zestaw elektronarzędzi Makita DLX2431TJ

 

Wszystkie elementy zestawu Makita DLX2431TJ dostarczane są w walizce systemowej MAKPAC wykonanej z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Rozbudowany zestaw elektronarzędzi Makita DLX7019TX1

Kolejną godną rozważenia propozycją jest zestaw elektronarzędzi Makita DLX7019TX1.
Oprócz wiertarko-wkrętarki Makita DDF486 oraz szlifierki kątowej 125 mm Makita DGA504 można w nim znaleźć także:

• pilarkę tarczową Makita DHS660 – urządzenie zdolne do niezwykle szybkiego docinania desek, które przyda się w trakcie wznoszenia konstrukcji drewnianych;
• wyrzynarkę Makita DJV182 – sprzęt niezastąpiony podczas precyzyjnego docinania drewnianych desek lub wykonywania w nim otworów o nietypowej geometrii;
• strug Makita DKP181 – elektronarzędzie pozwalające strugać oraz wyrównywać powierzchnie desek;
• zakrętarkę Makita DTD153 – urządzenie wyposażone w bezszczotkowy silnik zdolny do wygenerowania momentu obrotowego dochodzącego do 170 Nm, które poradzi sobie z wkręcaniem wkrętów ciesielskich o dużej średnicy;
• narzędzie wielofunkcyjne Makita DTM52 – niewielkich rozmiarów sprzęt umożliwiający przecinanie i szlifowanie materiałów budowlanych, wykonywanie w nich otworów wgłębnych;

 

zestawie elektronarzędzi Makita DLX2431TJoprac. e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

W dniu 23 maja 2024 r., w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się...

W Afryce Północno-Zachodniej (kraje Maroka, Algierii, Tunezji) wg prognozy sprze...

Nieuczciwe praktyki wielkich zgranicznych sieci handlowych to nie tylko problem ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę