Wycofany tiofanat metylu

16 listopada 2020
Wycofany tiofanat metylu

Tiofanat metylu nie uzyskał odnowienia zatwierdzenia do stosowania w środkach ochrony roślin. Państwa członkowskie UE mają obowiązek wycofania zezwoleń na wprowadzanie do obrotu środków, w skład których wchodzi ta substancja czynna, do 19 kwietnia 2021 roku. Termin sprzedaży i stosowania środków ochrony roślin zawierających tiofanat metylu mija 19 października 2021 r.

Tiofanat metylu to organiczny związek chemiczny stosowany jako środek ochrony roślin przed chorobami grzybowymi. Środek w postaci zawiesiny jest używany prewencyjnie do zaprawiania nasion i do odkażania podłoża. Stosuje się go w uprawach zbóż, buraków cukrowych rzepaku ozimego, soi, ale także w ogrodnictwie i sadownictwie. Środek jest bardzo toksyczny dla organizmów wodnych.

Źródło: Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) Nr 2020/1498 z dnia 15 października 2020 r. w sprawie nieodnowienia zatwierdzenia substancji czynnej tiofanat metylu, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1107/2009 dotyczącym wprowadzania do obrotu środków ochrony roślin, oraz w sprawie zmiany załącznika do rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 540/2011 (Dz. Urz. UE L 342 z 16.10.2020, str. 5).

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Odpowiadając na wniosek przyjęty na VI Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych ...

Komisja Europejska od 18 stycznia do 12 kwietnia 2021 r. prowadzi konsultacje pu...

Sekretarz stanu Ryszard Bartosik uczestniczył dziś w polsko-niderlandzkim spotka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę