Wycofany tiofanat metylu

16 listopada 2020
Wycofany tiofanat metylu

Tiofanat metylu nie uzyskał odnowienia zatwierdzenia do stosowania w środkach ochrony roślin. Państwa członkowskie UE mają obowiązek wycofania zezwoleń na wprowadzanie do obrotu środków, w skład których wchodzi ta substancja czynna, do 19 kwietnia 2021 roku. Termin sprzedaży i stosowania środków ochrony roślin zawierających tiofanat metylu mija 19 października 2021 r.

Tiofanat metylu to organiczny związek chemiczny stosowany jako środek ochrony roślin przed chorobami grzybowymi. Środek w postaci zawiesiny jest używany prewencyjnie do zaprawiania nasion i do odkażania podłoża. Stosuje się go w uprawach zbóż, buraków cukrowych rzepaku ozimego, soi, ale także w ogrodnictwie i sadownictwie. Środek jest bardzo toksyczny dla organizmów wodnych.

Źródło: Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) Nr 2020/1498 z dnia 15 października 2020 r. w sprawie nieodnowienia zatwierdzenia substancji czynnej tiofanat metylu, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1107/2009 dotyczącym wprowadzania do obrotu środków ochrony roślin, oraz w sprawie zmiany załącznika do rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 540/2011 (Dz. Urz. UE L 342 z 16.10.2020, str. 5).

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Koniec września przynosi nielubiane przez kierowców wzrosty cen paliw na stacjac...

Eko = dbanie o planetę. Jak wynika z sondażu IPSOS przeprowadzonego na początku ...

Za nami kolejne suche lato. W rolnictwie niedobory wody związane ze zmianami kli...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę