Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Elżbieta Wojciechowska-Lipka – broker ubezpieczeniowy

26 lipca 2002

Elżbieta Wojciechowska-Lipka jest absolwentką Akademii Rolniczej w Szczecinie, doktorem nauk rolniczych z zakresu ekonomiki i organizacji produkcji zwierzęcej. Do 1997 roku była adiunktem w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ponadto w latach 1997-1999 ukończyła studium podyplomowe w zakresie ubezpieczeń w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie oraz w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach Unii Europejskiej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest autorem wielu prac i artykułów poświęconych problematyce ubezpieczeniowej, a przede wszystkim ubezpieczeniu rolnictwa i agrobiznesu.

Od 19997 roku była doradcą Prezesa Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń w Rolnictwie i Gospodarce Żywnościowej Agropolisa SA. Zainicjowała i przez cały czas przewodniczy pracom grupy roboczej do spraw budowy systemu ochrony ubezpieczeniowej dla rolnictwa od skutków klęsk żywiołowych. Zaproponowała i organizowała w latach 1999 i 2000 Forum Ubezpieczeniowe dla Rolnictwa w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra. Przygotowała i prowadziła cykl wykładów dotyczących problematyki ubezpieczenia rolnictwa i agrobinesu dla ukraińskiej firmy ubezpieczeniowej. W 2001 roku uczestniczyła w specjalistycznym programie dotyczącym ubezpieczenia upraw w Stanach Zjednoczonych w ramach Fundacji Cochran Fellowship.

W roku 2002 na podstawie m.in. zdanego egzaminu brokerskiego uzyskała zezwolenie nr 1104/02 na prowadzenie działalności brokerskiej i założyła firmę Agrobroker – ubezpieczenia, doradztwo ekonomiczne i gospodarcze. Aktualnie finalizuje podpisanie współpracy z dwiema firmami brokerskimi działającymi na polskim rynku.


POWIĄZANE

– Możemy robić coś naprawdę wartościowego i pięknego – powiedział minister rolni...

Zbilansowana dieta jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizm...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę