Wyjątkowy Runmageddon w Warszawie. Uczestnicy pokazali siłę i charakter!

27 września 2017
Wyjątkowy Runmageddon w Warszawie. Uczestnicy pokazali siłę i charakter!

W miniony weekend nad Zalewem Bardowskiego na warszawskim Targówku zgromadziły się tłumy uczestników i kibiców najbardziej ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych w Europie. Organizatorzy wydali ponad 5100 pakietów startowych dla dorosłych. Swoich sił spróbowało także ponad 1200 uczestników biegów KIDS i JUNIOR. W ciągu tego morderczego weekendu tereny zawodów odwiedziło ponad 10 000 osób! Na trasę ruszyli dorośli w formule INTRO (3 km, 15+ przeszkód) i REKRUT (6 km, 30+ przeszkód), dzieci w formule KIDS, po raz pierwszy nastolatki w formule JUNIOR oraz przedstawiciele mediów startujący w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy. Morderczy wysiłek w największej w historii ilości błota oraz piachu, lodowatej wodzie i deszczu nakręcił tysiące zapaleńców nie tylko do walki z przeciwnościami, ale i świetnej zabawy.

Już po raz drugi malownicze tereny wokół zalewu Bardowskiego stały się scenerią wydarzeń jak  z najgorszego horroru. Otoczony lasem i wodą rezerwat stworzył warunki dla tych, którzy szukali nie tylko przestrzeni do wyładowania pozytywnej energii, chcieli zapomnieć o korporacyjnych realiach i zamknięciu w czterech ścianach, ale przede wszystkim przeżyć przygodę życia. Budzące grozę przeszkody, zostały przygotowane i ustawione na trasie na tyle gęsto, że trudno było złapać oddech. To już tradycja organizatora, który w każdej edycji szykuje kilka dodatkowych niespodzianek. Sobotni śmiałkowie ruszali na trasę Rekrut już od 7:30, mając do pokonania 6 km i ponad 30 różnych przeszkód. Spektakularne starty i finisze z wody oglądały tysiące kibiców, którzy w specjalnie przygotowanych przez organizatora punktach widokowych mogli śledzić zmagania uczestników. Ta edycja była jedną z najbardziej mokrych i błotnistych w historii.

Warszawski Runmageddon był wyjątkowy, a to za sprawą pojawienia się na mecie 100-tysięcznego zawodnika w historii cyklu! To absolutny rekord potwierdzający rosnącą z roku na rok popularność biegów przeszkodowych. Na zmęczoną i szczęśliwą 100-tysięczną uczestniczkę – Magdę Soszyńską - czekała niespodzianka. Przywitana deszczem confetti, odebrała z rąk organizatora pamiątkowy voucher na 1 000 zł do wykorzystania na zakup ubrań Pitbull West Coast z kolekcji Runmageddon oraz pakiet Oktan, uprawniający do 8 startów w dowolnych Runmageddonach w 2018 roku.

W sobotę po raz pierwszy w historii do boju stanęli przedstawiciele mediów, którzy zmierzyli się w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy. Na próbę sił i charakteru zdecydowały się m.in. ekipy RMF FM, PAP, Playboy, Wirtualnej Polski, TVN czy TVP. Łącznie walkę podjęło 57 dziennikarzy z redakcji ogólnopolskich mediów. Najlepszą i najliczniejszą drużyną okazał się zespół Wirtualnej Polski, który koncertowo i z fantazją pokonał trasę REKRUT. W tej czołowej trójce znalazły się również drużynyTVN24 i AKPA. Natomiast w klasyfikacji generalnej na podium stanęły ekipy Mamy Ruszamy, TVP Sport i TVN24.Ekstremalne doświadczenia na trasie i niesiona wzajemnie pomoc wyzwoliły taką ilość endorfin, że uczestnicy już zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznej edycji.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się formuła Runmageddon KIDS, obejmująca kilometrową trasę z przeszkodami dostosowanymi dla dzieci w wieku 4-11 lat. Maluchy rzuciły się do pokonywania przeszkód z niesamowitą determinacją. W niedzielę natomiast po raz pierwszy w Warszawie mogli wykazać się również nastolatkowie w wieku 11-16, którzy do tej pory tylko podpatrywali swoich rodziców na prawdziwych trasach dla twardzieli. Bardziej zaawansowanai wymagająca formuła JUNIOR okazała się strzałem w dziesiątkę i zyskała swoich pierwszych fanów. To świetny początek i przedsmak tego, z czym młodzież będzie się zmagać w przyszłości na trasach dla dorosłych. W warszawskim Runmageddonie postanowiło wystartować łącznie ok. 1200 dzieci w formule KIDS i nastolatków w formule JUNIOR.

W Warszawie najbardziej zaprawieni w boju uczestnicy Runmageddonu mogli odbierać Korony – specjalne statuetki dla tych, którzy pokonali w mijającym sezonie cztery formuły w różnych częściach kraju. Natomiast ci, którzy pokonali formuły Rekrut, Classic oraz Hardcore, mogli odebrać statuetki Weterana.

Jak mówi założyciel i prezes Runmageddonu, Jarosław „Jaro” Bieniecki: Już sama decyzja o zapisaniu się na Runmageddon, potrafi zmienić człowieka. Pojawia się niespodziewana motywacja, by dokonać czegoś niemożliwego, by wywrócić swoje życie do góry nogami, by w tym błocie, lodowatej wodzie, na przeszkodach, zdawać by się mogło nie do pokonania, udowodnić sobie, że wszystko jest możliwe. Na trasie panuje świetna atmosfera, wszyscy walczą ramię w ramię i dzięki współpracy między zawodnikami przeszkody trochę mniej przerażają. To istne turbo doładowanie, które napędza ludzi do podejmowania szalonych wyzwań. Tę energię widziałem właśnie w Warszawie. Zarówno uczestnicy, jak i kibice, spisali się na medal.

Kolejne i ostatnie już w tym roku wyzwania na piekielnych trasach oznaczonych żółtą taśmą już niedługo w Szczyrku 21-22.10 i Łodzi 18-19.11.

 

Zwycięzcy Runmageddon REKRUT – 23.09.2017

Kobiety:
Małgorzata Szaruga 01:02:4501: 01:02:4502:45

Mężczyźni:
Kacper Kąkol 00:51:31 000:51:310:51:31

 

Mistrzostwa Polski Dziennikarzy – 23.09.2017
(klasyfikacja indywidualna)

Kobiety:
1. Ilona Brusiło (Mamy Ruszamy) 01:14:02
2. Natalia Grzebisz (Puls Biznesu/bankier.pl) 01:23:00
3. Aleksandra Rajewska (TVP Sport) 01:38:36

Mężczyźni:
1. Mariusz Brusiło (Mamy Ruszamy) 01:07:04
2. Mateusz Jarecki (TVP Sport) 01:10:30
3. Maciej Czopek (TVN 24) 01:12:05

(klasyfikacja drużynowa)
1. Wirtualna Polska
2. TVN 24
3. AKPA

 

***

Strona www: www.runmageddon.pl

Facebook : https://www.facebook.com/RunmageddonPL/

 

infowire.pl


POWIĄZANE

5 lipca 2018 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Rolnictwa i R...

17. lipca odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global D...

Trwająca od przeszło tygodnia deszczowa pogoda utrudnia na Podkarpaciu zbiory mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę