aaa_TSW_2023
CTR_2023

Wyjazd studyjny – Autostradą do innowacji

25 listopada 2016
Wyjazd studyjny – Autostradą do innowacji

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu w dniach 05-08.12.2016 r. planuje organizację wyjazdu studyjnego do Holandii pn. „Autostradą do innowacji”.

W ramach projektu planowana jest realizacja trzech priorytetów SIR na lata 2016-2017. Pierwszym z nich są „Działania informacyjno-aktywizujące dotyczące Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich oraz związane możliwościami finansowania innowacyjnych rozwiązań w sektorach rolnym i spożywczym oraz na obszarach wiejskich”. Wyjazd studyjny ma na celu wskazanie nowych ścieżek rozwoju w sektorze rolno-spożywczym, pokazanie innowacyjnych rozwiązań, pobudzenie zainteresowanych osób do działania na „własnym podwórku”.

Kolejny priorytet realizowany w ramach operacji to „Wspieranie współpracy międzynarodowej oraz międzysektorowej (w tym transferu wiedzy) w zakresie innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich”. Realizacja operacji ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy fachowej w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań między instytucjami działającymi na rzecz  obszarów wiejskich. Wizyta studyjna w Holandii umożliwi poznanie nowych praktyk, które są nieznane bądź niewykorzystywane na Dolnym Śląsku i pozwoli na nawiązanie współpracy z holenderskimi instytucjami oraz właścicielami gospodarstw rolnych.

Następny priorytet realizowany w ramach operacji to „Identyfikacja oraz popularyzacja innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie i na obszarach wiejskich, a także dobrych praktyk w tym zakresie”. Wyjazd studyjny pozwoli bezpośrednio poznać stosowane w Holandii innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie. Uczestnicy wyjazdu studyjnego: między innymi pracownicy administracji, jednostek naukowo-badawczych, jednostek doradztwa rolniczego, będą mieli możliwość pozyskania najnowszej wiedzy branżowej, którą będą mogli wykorzystać w pracy do dalszego wdrażania i upowszechniania potencjalnym zainteresowanym rolnikom czy mieszkańcom obszarów wiejskich. Rolnicy, przedsiębiorcy czy przedstawiciele branży rolno-spożywczej, którzy będą beneficjentami operacji, będą wprowadzać poznane rozwiązania na terenie własnego gospodarstwa.

Wybór grupy docelowej jest związany z uzasadnieniem potrzeby realizacji projektu. Wieloletnie doświadczenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wskazuje na silną potrzebę działań związanych z rozpowszechnianiem idei innowacji na obszarach wiejskich. Program wyjazdu jest adresowany do szerokiego kręgu odbiorców z województwa dolnośląskiego, aby w pełnym zakresie zrealizować założenia projektu ale przede wszystkim ideę innowacji w kraju, w tym:

  • rolników, przedsiębiorców, lokalnych organizacji społecznych i obywatelskich oraz mieszkańców obszarów wiejskich, którzy mogą przenieść holenderskie rozwiązania na własny grunt,
  • pracowników jednostek naukowo-badawczych, w celu identyfikacji innowacyjnych rozwiązań, i czerpania inspiracji do opracowania nowych technologii,
  • pracowników jednostek doradztwa rolniczego, ze względu na ich działalność prowadzącą do przekazywania informacji dla potencjalnych zainteresowanych rolników czy mieszkańców obszarów wiejskich,
  • partnerów Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich województwa dolnośląskiego, którzy odpowiedzialni są za zacieśnianie więzi i kontaktów wszystkich powyższych uczestników, w celach tworzenia tematycznych grup operacyjnych, podtrzymywania współpracy w dalszym wdrażaniu innowacyjnych i nowatorskich działań na terenie województwa dolnośląskiego.

Podczas całego wyjazdu studyjnego zagwarantowany będzie transport, nocleg oraz całodzienne wyżywienie dla wszystkich uczestników. Dodatkowo każdy odbiorca projektu otrzyma materiały informacyjno-promocyjne. Uczestnicy będą mieli zapewnione usługi translatorskie podczas całego wyjazdu.


Zainteresowanych uczestnictwem w wyjeździe studyjnym prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia i przesłanie na adres agnieszka.rybarska@dodr.pl lub izabela.liskowiak@dodr.pl do dnia 28.11.2016 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w wyjeździe studyjnym decydować będzie kolejność nadsyłanych zgłoszeń.

Formularz zgłoszenia (doc): pobierz

 

 

dodr.pl


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę