Wyjazd studyjny – Autostradą do innowacji

25 listopada 2016
Wyjazd studyjny – Autostradą do innowacji

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu w dniach 05-08.12.2016 r. planuje organizację wyjazdu studyjnego do Holandii pn. „Autostradą do innowacji”.

W ramach projektu planowana jest realizacja trzech priorytetów SIR na lata 2016-2017. Pierwszym z nich są „Działania informacyjno-aktywizujące dotyczące Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich oraz związane możliwościami finansowania innowacyjnych rozwiązań w sektorach rolnym i spożywczym oraz na obszarach wiejskich”. Wyjazd studyjny ma na celu wskazanie nowych ścieżek rozwoju w sektorze rolno-spożywczym, pokazanie innowacyjnych rozwiązań, pobudzenie zainteresowanych osób do działania na „własnym podwórku”.

Kolejny priorytet realizowany w ramach operacji to „Wspieranie współpracy międzynarodowej oraz międzysektorowej (w tym transferu wiedzy) w zakresie innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich”. Realizacja operacji ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy fachowej w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań między instytucjami działającymi na rzecz  obszarów wiejskich. Wizyta studyjna w Holandii umożliwi poznanie nowych praktyk, które są nieznane bądź niewykorzystywane na Dolnym Śląsku i pozwoli na nawiązanie współpracy z holenderskimi instytucjami oraz właścicielami gospodarstw rolnych.

Następny priorytet realizowany w ramach operacji to „Identyfikacja oraz popularyzacja innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie i na obszarach wiejskich, a także dobrych praktyk w tym zakresie”. Wyjazd studyjny pozwoli bezpośrednio poznać stosowane w Holandii innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie. Uczestnicy wyjazdu studyjnego: między innymi pracownicy administracji, jednostek naukowo-badawczych, jednostek doradztwa rolniczego, będą mieli możliwość pozyskania najnowszej wiedzy branżowej, którą będą mogli wykorzystać w pracy do dalszego wdrażania i upowszechniania potencjalnym zainteresowanym rolnikom czy mieszkańcom obszarów wiejskich. Rolnicy, przedsiębiorcy czy przedstawiciele branży rolno-spożywczej, którzy będą beneficjentami operacji, będą wprowadzać poznane rozwiązania na terenie własnego gospodarstwa.

Wybór grupy docelowej jest związany z uzasadnieniem potrzeby realizacji projektu. Wieloletnie doświadczenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wskazuje na silną potrzebę działań związanych z rozpowszechnianiem idei innowacji na obszarach wiejskich. Program wyjazdu jest adresowany do szerokiego kręgu odbiorców z województwa dolnośląskiego, aby w pełnym zakresie zrealizować założenia projektu ale przede wszystkim ideę innowacji w kraju, w tym:

  • rolników, przedsiębiorców, lokalnych organizacji społecznych i obywatelskich oraz mieszkańców obszarów wiejskich, którzy mogą przenieść holenderskie rozwiązania na własny grunt,
  • pracowników jednostek naukowo-badawczych, w celu identyfikacji innowacyjnych rozwiązań, i czerpania inspiracji do opracowania nowych technologii,
  • pracowników jednostek doradztwa rolniczego, ze względu na ich działalność prowadzącą do przekazywania informacji dla potencjalnych zainteresowanych rolników czy mieszkańców obszarów wiejskich,
  • partnerów Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich województwa dolnośląskiego, którzy odpowiedzialni są za zacieśnianie więzi i kontaktów wszystkich powyższych uczestników, w celach tworzenia tematycznych grup operacyjnych, podtrzymywania współpracy w dalszym wdrażaniu innowacyjnych i nowatorskich działań na terenie województwa dolnośląskiego.

Podczas całego wyjazdu studyjnego zagwarantowany będzie transport, nocleg oraz całodzienne wyżywienie dla wszystkich uczestników. Dodatkowo każdy odbiorca projektu otrzyma materiały informacyjno-promocyjne. Uczestnicy będą mieli zapewnione usługi translatorskie podczas całego wyjazdu.


Zainteresowanych uczestnictwem w wyjeździe studyjnym prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia i przesłanie na adres agnieszka.rybarska@dodr.pl lub izabela.liskowiak@dodr.pl do dnia 28.11.2016 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w wyjeździe studyjnym decydować będzie kolejność nadsyłanych zgłoszeń.

Formularz zgłoszenia (doc): pobierz

 

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych zwrócił się w połowie sierpnia do wi...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych działając w imieniu polskich rolników zgłosi...

Wartość surowca na holenderskiej giełdzie, która kształtuje ceny na Starym Konty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę