aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wyprawka we wrześniu? Złóż wniosek jeszcze w sierpniu.

25 sierpnia 2022
Wyprawka we wrześniu? Złóż wniosek jeszcze w sierpniu.

Wypłatę 300 zł we wrześniu gwarantuje wyłącznie złożenie wniosku o wyprawkę jeszcze do końca sierpnia. Średnio zajmuje to rodzicom niecałe 10 minut.

9 minut i 35 sekund to średni czas potrzebny na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już prawie 2,8 mln wyprawek, co objęło ponad 3 mln dzieci. Do rodziców trafiło w sumie ok. 900 mln zł.

Wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada. Wypłata rozpoczęła się 18 lipca i realizowana jest na bieżąco.

- Rok szkolny za pasem a z nim wiążą się wydatki. Jeśli rodzice chcą mieć na nie dodatkowe 300 zł jeszcze we wrześniu – muszą złożyć wniosek już teraz – zachęca Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Wniosek składa się elektronicznie i jak widać nie jest to skomplikowane skoro zajmuje rodzicom średnio niecałe 10 minut – dodaje.

Według rzeczniczki, liczba dzieci, na które rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski o tak zwane 300 plus, przekroczyła 3,5 miliona. Dotychczas ZUS przyznał środki na ponad 3 miliony dzieci. Na konta rodzicie przelanych zostało 830 mln zł. Pieniądze" wypłacane są na bieżąco.

Kowalska-Matis przypomina, że ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start".

Z wyprawki szkolnej ma skorzystać w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.
Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Empatia.

Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r. 

Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS Województwa Dolnośląskiego


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę