Adama_Spyrale_1-31.05.21

Wyróżnienie dla Najlepszego doradcy ekologicznego z Dolnego Śląska

22 października 2020
Wyróżnienie dla Najlepszego doradcy ekologicznego z Dolnego Śląska
Urszula Bogusiewicz zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na Najlepszego Doradcę Ekologicznego. Nagrody wręczono 9 października podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych "Bio Expo" w podwarszawskim Nadarzynie.

 

Podczas targów zorganizowano uroczyste podsumowanie wojewódzkiego i krajowego konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne oraz organizowanego po raz pierwszy konkursu na Najlepszego Doradcę Ekologicznego w 2020 roku.

Jako pierwszych poznaliśmy krajowych laureatów XIII edycji konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne. Przyznano 4 nagrody, w tym jedno wyróżnienie:
I miejsce – Ewa i Peter Stratenwerth – województwo mazowieckie
II miejsce – Maciej Tomczak – województwo wielkopolskie
III miejsce – Bogumiła Błoniarczyk – województwo małopolskie
Wyróżnienie – Piotr i Agnieszka Wróbel – województwo kujawsko-pomorskie.

W krajowej edycji I konkursu na Najlepszego Doradcę Ekologicznego na etapie krajowym wybrano trzech zwycięzców i przyznano dwa wyróżnienia:
I miejsce – Elżbieta Dryjańska – województwo wielkopolskie
II miejsce – Agnieszka Jereczek – województwo pomorskie
III miejsce – Jan Pajdzik – województwo małopolskie
I wyróżnienie – Urszula Bogusiewicz – województwo dolnośląskie
II wyróżnienie– Jerzy Grabowski – województwo mazowieckie.

Wszyscy laureaci etapów wojewódzkich w obydwu konkursach otrzymali statuetki i dyplomy dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.  

Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych „Bio Expo” dedykowane branży ekologicznej odbyły się po raz drugi. Jest to wiodąca impreza wystawiennicza produktów ekologicznych i naturalnych, która pomimo obostrzeń związanych z koronawirusem zgromadziła ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy, oferując szeroką gamę ciekawych produktów ekologicznych i rozwiązań. Oferta targowa jest różnorodna, gdyż ekologia obejmuje coraz szersze dziedziny życia. Prezentowana jest tutaj żywność ekologiczna, w tym surowce, półprodukty, środki do ekologicznej produkcji rolnej, kosmetyki, odzież oraz opakowania a także różne proekologiczne rozwiązania. Nie zabrakło również wystawców z Dolnego Śląska. Ekologiczną ofertę przedstawiły firmy NatVita z Długołęki k. Wrocławia, Manufaktura Dobra z Mikoszowa oraz Dolina Gryki z Międzylesia.  Na targach można było również odwiedzić wspólne stoisko informacyjno – promocyjne CDR oraz instytutów naukowych na temat nauki i doradztwa dla rolnictwa ekologicznego, na którym prezentowano ekologiczne wydawnictwa, udzielano odpowiedzi i konsultacji rolnikom i zainteresowanych prowadzeniem produkcji ekologicznej. Na stoisku promowany był również polski e-bazarek. Jest to platforma internetowa umożliwiająca producentom rolnym bezpłatne zamieszczanie ofert sprzedaży żywności pochodzącej z gospodarstw rolnych.

 

dodr.pl


POWIĄZANE

W związku z informacjami o podjęciu przez Urząd Pełnomocnika Rządu ds. Centralne...

Zachęcamy: gospodarstwa rolne (producentów produkcji podstawowej) i przedsiębior...

Panie ministrze Puda, wiosna się kończy, trzeba obudzić się ze snu zimowego i ws...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę