Wyróżnienie dla Najlepszego doradcy ekologicznego z Dolnego Śląska

22 października 2020
Wyróżnienie dla Najlepszego doradcy ekologicznego z Dolnego Śląska
Urszula Bogusiewicz zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na Najlepszego Doradcę Ekologicznego. Nagrody wręczono 9 października podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych "Bio Expo" w podwarszawskim Nadarzynie.

 

Podczas targów zorganizowano uroczyste podsumowanie wojewódzkiego i krajowego konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne oraz organizowanego po raz pierwszy konkursu na Najlepszego Doradcę Ekologicznego w 2020 roku.

Jako pierwszych poznaliśmy krajowych laureatów XIII edycji konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne. Przyznano 4 nagrody, w tym jedno wyróżnienie:
I miejsce – Ewa i Peter Stratenwerth – województwo mazowieckie
II miejsce – Maciej Tomczak – województwo wielkopolskie
III miejsce – Bogumiła Błoniarczyk – województwo małopolskie
Wyróżnienie – Piotr i Agnieszka Wróbel – województwo kujawsko-pomorskie.

W krajowej edycji I konkursu na Najlepszego Doradcę Ekologicznego na etapie krajowym wybrano trzech zwycięzców i przyznano dwa wyróżnienia:
I miejsce – Elżbieta Dryjańska – województwo wielkopolskie
II miejsce – Agnieszka Jereczek – województwo pomorskie
III miejsce – Jan Pajdzik – województwo małopolskie
I wyróżnienie – Urszula Bogusiewicz – województwo dolnośląskie
II wyróżnienie– Jerzy Grabowski – województwo mazowieckie.

Wszyscy laureaci etapów wojewódzkich w obydwu konkursach otrzymali statuetki i dyplomy dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.  

Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych „Bio Expo” dedykowane branży ekologicznej odbyły się po raz drugi. Jest to wiodąca impreza wystawiennicza produktów ekologicznych i naturalnych, która pomimo obostrzeń związanych z koronawirusem zgromadziła ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy, oferując szeroką gamę ciekawych produktów ekologicznych i rozwiązań. Oferta targowa jest różnorodna, gdyż ekologia obejmuje coraz szersze dziedziny życia. Prezentowana jest tutaj żywność ekologiczna, w tym surowce, półprodukty, środki do ekologicznej produkcji rolnej, kosmetyki, odzież oraz opakowania a także różne proekologiczne rozwiązania. Nie zabrakło również wystawców z Dolnego Śląska. Ekologiczną ofertę przedstawiły firmy NatVita z Długołęki k. Wrocławia, Manufaktura Dobra z Mikoszowa oraz Dolina Gryki z Międzylesia.  Na targach można było również odwiedzić wspólne stoisko informacyjno – promocyjne CDR oraz instytutów naukowych na temat nauki i doradztwa dla rolnictwa ekologicznego, na którym prezentowano ekologiczne wydawnictwa, udzielano odpowiedzi i konsultacji rolnikom i zainteresowanych prowadzeniem produkcji ekologicznej. Na stoisku promowany był również polski e-bazarek. Jest to platforma internetowa umożliwiająca producentom rolnym bezpłatne zamieszczanie ofert sprzedaży żywności pochodzącej z gospodarstw rolnych.

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Dane o sprzedaży detalicznej powyżej oczekiwań. Zgodnie z opublikowanymi wczoraj...

Cała branża opakowań szykuje się na kolejne podwyżki cen surowców do produkcji o...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła termin na zgłaszanie kandydat...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę