Advertisement

Wyróżnienie w XVI edycji konkursu Sposób na Sukces

6 czerwca 2016
Wyróżnienie w XVI edycji konkursu Sposób na Sukces

Adaptacja obiektu starej stodoły na usługi gastronomiczne w Starej Białce gminie Lubawka, w powiecie kamiennogórskim, uzyskała wyróżnienie w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”, którego organizatorem jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Stara stodoła została przebudowana przez Państwo Zdanowiczów na restaurację z nowoczesną zapleczem kuchennym oraz salą bankietową. Karczma Dwa Dęby, to idealne miejsce na organizację, imprez integracyjnych, spotkań rodzinnych i innych imprez okolicznościowych. Wiejska karczma z salą bankietową w gospodarstwie agroturystycznym, umożliwia bowiem organizację imprez kulturalnych i okolicznościowych. Organizowane są imprezy kultywujące ludowe tradycje związane z dziedzictwem kulturowym, takie jak: „Dzień Masła”, „Dzień Kapusty” czy „Biesiada z golonką i piwem”.

W Karczmie organizowane są również koncerty, biesiady, czy po prostu imprezy taneczne, oprócz tego zawsze można tu napić się świeżego czeskiego piwa i pograć w bilard. 

Konkurs ma na celu promocję rozwoju przedsiębiorczości tworzącej nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tysięcy mieszkańców. Karczma, usytuowana jest na terenie eko-agroturystycznego gospodarstwa. Realizacja przedsięwzięcia przyczyniła się do utworzenia 2 stałych miejsc pracy.  Pani Anna Zdanowicz została przewodnikiem lokalnym w ramach programu zrealizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Kwiat Lnu” i aktywnie działa w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Stara Białka.

Więcej informacji o przedsięwzięciu mozna znaleźć TUTAJ - (plik pdf - 338 kB)

dodr.pl, zdj. ilustracyjne


POWIĄZANE

17 października 2019 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek ...

17 października 2019 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek ...

Wiodące rosyjskie przedsiębiorstwo drobiarskie, grupa Cherkizovo,  przewiduje, ż...


Komentarze

Bądź na bieżąco
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę