aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wyróżnienie w XVI edycji konkursu Sposób na Sukces

6 czerwca 2016
Wyróżnienie w XVI edycji konkursu Sposób na Sukces

Adaptacja obiektu starej stodoły na usługi gastronomiczne w Starej Białce gminie Lubawka, w powiecie kamiennogórskim, uzyskała wyróżnienie w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”, którego organizatorem jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Stara stodoła została przebudowana przez Państwo Zdanowiczów na restaurację z nowoczesną zapleczem kuchennym oraz salą bankietową. Karczma Dwa Dęby, to idealne miejsce na organizację, imprez integracyjnych, spotkań rodzinnych i innych imprez okolicznościowych. Wiejska karczma z salą bankietową w gospodarstwie agroturystycznym, umożliwia bowiem organizację imprez kulturalnych i okolicznościowych. Organizowane są imprezy kultywujące ludowe tradycje związane z dziedzictwem kulturowym, takie jak: „Dzień Masła”, „Dzień Kapusty” czy „Biesiada z golonką i piwem”.

W Karczmie organizowane są również koncerty, biesiady, czy po prostu imprezy taneczne, oprócz tego zawsze można tu napić się świeżego czeskiego piwa i pograć w bilard. 

Konkurs ma na celu promocję rozwoju przedsiębiorczości tworzącej nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tysięcy mieszkańców. Karczma, usytuowana jest na terenie eko-agroturystycznego gospodarstwa. Realizacja przedsięwzięcia przyczyniła się do utworzenia 2 stałych miejsc pracy.  Pani Anna Zdanowicz została przewodnikiem lokalnym w ramach programu zrealizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Kwiat Lnu” i aktywnie działa w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Stara Białka.

Więcej informacji o przedsięwzięciu mozna znaleźć TUTAJ - (plik pdf - 338 kB)

dodr.pl, zdj. ilustracyjne


POWIĄZANE

Jest kwiecień. Zbliża się okres kwitnienia rzepaku. To świetny moment, by przypo...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Amerykański Forbes opublikował artykuł, w którym stwierdza się że 'Era zdrowego ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę