aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wzrastają przewozy drogowe produktów rolnych z Ukrainy

14 maja 2024
Wzrastają przewozy drogowe produktów rolnych z Ukrainy

Jak informuje serwis"АПК-Информ", w  pierwszych 6 dniach maja przewozy drogowe produktów rolnych z Ukrainy w eksporcie wyniosły 81 tys. ton i były o 9% wyższe w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego miesiąca (74 tys. ton). Eksperci Spike Brokers poinformowali o tym na swoim kanale Telegram.

Jak podano, w tym okresie wolumen ruchu na granicy Polski wzrósł do 19,134 tys. ton, czyli prawie trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie kwietnia (7,4 tys. ton). Na pozostałych punktach kontrolnych natężenie ruchu gwałtownie spadło.

„Średni dzienny przeładunek na wszystkich granicach Ukrainy w pierwszych 6 dniach maja wzrósł do 13,538 tys. ton w porównaniu do tego samego stanu w kwietniu (12,42 tys. ton). Największy wolumen eksportu drogowego w pierwszych 6 dniach maja dostarczył cukier – 14,679 tys. ton i olej słonecznikowy – 12,322 tys. ton” – czytamy w raporcie.

Należy również zauważyć, że stawki frachtowe w kierunku Europy pozostają niezmienione w oczekiwaniu na nowe zbiory.

W szczególności stawki rynkowe za transport z zachodniej Ukrainy na dzień 6 maja wynosiły: do środkowych i północnych Włoch - 120-135 euro, na północ Bułgarii - 75-100 euro, na wschód Niemiec - 115-135 euro .

Za transport drogowy z centrum Ukrainy wskazane stawki wynoszą: południe Rumunii – 77-100 euro, ukraińskie porty Dunaju – 37-50 euro, porty Wielkiej Odessy – 25-37 euro.

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę