aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

XI RANKING SPÓŁDZIELNI MLECZARSKICH

26 października 2017
XI RANKING SPÓŁDZIELNI MLECZARSKICH

W tym roku miała miejsce jedenasta edycja Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Spółdzielnie mleczarskie oraz przedsiębiorstwa prywatne zajmujące się skupem i przetwórstwem mleka, które zgłosiły się do udziału zostały poddane analizie na kilku płaszczyznach, m.in. finansów, eksportu i innowacyjnych form promocji. Dodatkowo w tym roku podlegały ocenie szczególne formy promocji skierowane do dzieci i młodzieży oraz zastosowanie innowacyjnych działań promocyjnych.

 

XI Ranking Spółdzielni Mleczarskich wygrała Grupa Mlekovita. Jest to pierwszy co do wielkości producent produktów nabiałowych w Polsce. II miejsce zajęła Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, natomiast III miejsce ex æquo – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu.


Specjalne wyróżnienie w kategorii dodatkowej pt. „Innowacyjne formy promocji w 2016 r.” zdobyła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku. Laureatem kategorii specjalnej „Lider Ekspansji” została firma Kaskat Sp. z o.o. W tegorocznej edycji, po raz pierwszy, przyznano wyróżnienie w kategorii „Menadżer roku branży mleczarskiej w 2016 r.”, które otrzymał Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy – Zbigniew Kalinowski.


XI edycja Rankingu jest wyjątkowa, ponieważ została doceniona i objęta patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztofa Jurgiela oraz Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W tym roku po raz kolejny partnerem Rankingu był bank Credit Agricole. Firmy zgłoszone do Rankingu poddawane były ocenie na kilku płaszczyznach, m.in.: finansów, eksportu i innowacyjnych form promocji. W tym roku, po raz pierwszy, wskazano nowe obszary podlegające ocenie, tj. szczególne formy promocji skierowane do dzieci i młodzieży oraz zastosowanie innowacyjnych działań promocyjnych. Wielką korzyścią, wynikającą z uczestnictwa w tym przedsięwzięciu jest fakt, iż niezależnie od zajętego miejsca każda z firm otrzymuje raport zawierający analizę jej kondycji oraz zestawienie wyników osiągniętych w poszczególnych kategoriach.


W tym roku w skład Kapituły Rankingu wchodzili: przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, banku Credit Agricole Bank Polska S.A. – partnera XI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, Infodome Sp. z o.o., Polskiej Izby Mleka oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.XI Ranking Spółdzielni Mleczarskich sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka.Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę