Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

XX Święto Śliwki

9 września 2020
XX Święto Śliwki

Święto Śliwki jest to jarmark produktów regionalnych, którego nadrzędnym celem jest promocja polskiej żywności. Corocznie podczas tego wydarzenia Dolinę Dolnej Wisły odwiedzają tysiące turystów. Na stoiskach można było znaleźć wędliny bez konserwantów, różnego rodzaju miody, powidła - nie tylko ze śliwek, sery, ekologiczne warzywa i owoce a także chleb wypiekany zgodnie ze staropolskim przepisem. Podczas wydarzenia gospodynie z KGW Strzelce Dolne na oczach setek turystów w tradycyjnych kotłach kuprowych smażyły powidła. Powidła strzeleckie już od kilkunastu lat znajdują się na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W tym roku była to XX edycja Święta Śliwki, z tej okazji przedstawiciele gminy Dobrcz, a także samorządowcy z regionu złożyli organizatorom jarmarku Państwu Iwanowskim oraz mieszkańcom Strzelec Dolnych szczególne podziękowania za trud włożony w organizację tego wydarzenia. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Pan Marcin Wroński Zastępca Dyrektora Generalnego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Bydgoszczy przygotował stoisko informacyjno - promocyjne, na którym można było uzyskać informacje nt. działań realizowanych przez KOWR m.in. dotyczących  kampanii „Kupuj Świadomie – PRODUKT POLSKI”. Przy naszym stoisku nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Akademia Pana Królika przeprowadzała szereg animacji dla dzieci, które tematycznie również nawiązywały do promocji polskiej żywności wśród dzieci.

 

KOWR


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek zgłoszony na Posiedzeniu...

W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 15 stycznia 2...

Trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie inwestyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę