XXVI Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

18 czerwca 2019
XXVI Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu
MRiRW

W minioną sobotę i niedzielę podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w XXVI Żuławskich Targach Rolnych oraz XX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych zorganizowanych przez Oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu.

Pierwszego dnia wziął udział w ceremonii otwarcia targów oraz wręczył dyplomy i puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi laureatom wyróżnień targowych za hity targowe w kategoriach: innowacje w rolnictwie, innowacje w technice rolniczej i innowacje w rolnictwie precyzyjnym oraz walory marketingowe stoiska i technologie przyjazne dla środowiska. Wręczył też nagrody przedstawicielkom kół gospodyń wiejskich uczestniczącym w eliminacjach wojewódzkich Bitwy Regionów oraz zwycięzcom etapu regionalnego i wojewódzkiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018” organizowanego przez KRUS.

W drugim dniu wiceminister Ryszard Zarudzki oglądał prezentacje zwierząt wyróżnionych w XX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych i IV Ogólnopolskim Młodzieżowym Czempionacie Koni Sztumskich.  Następnie wręczył nagrody hodowcom. Zapoznał się także z ekspozycjami Żuławskich Targów Rolnych, w których uczestniczyło 443 wystawców.

Żuławskie Targi Rolne są jednymi z największych w Polsce wśród imprez wystawienniczych organizowanych przez ośrodki doradztwa rolniczego. Targi te stanowią doskonałą okazję do prezentacji najnowszych osiągnięć w zakresie: maszyn i urządzeń rolniczych, chemii w rolnictwie, wyposażenia budynków inwentarskich, pasz i dodatków paszowych, genetyki i hodowli zwierząt, ekologii i ochrony środowiska, ogrodnictwa i szkółkarstwa. W ostatnim czasie wzrasta liczba wystawców zajmujących się przetwórstwem spożywczym, w tym również tych prezentujących produkty regionalne oraz tradycyjne.

Bogata i zróżnicowana oferta targów powoduje, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających – mieszkańców okolicznych miast i wsi. Tegoroczne Żuławskie Targi Rolne odwiedziło około 40 tys. osób.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Rolnicy i ich małżonkowie, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w rama...

Brytyjskie organizacje producentów jaj donoszą, że w wyniku nadpodaży nie przest...

Według doniesień Bloomberga, Brazylia sprzedaje w tym roku rekordowe ilości kuku...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę