Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

XXVIII edycja konkursu AgroLiga 2020

3 lipca 2020
XXVIII edycja konkursu AgroLiga 2020

Zapraszamy rolników i przedsiębiorców do wzięcia udziału w XXVIII edycji konkursu AgroLiga 2020.

 

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu ogłasza rozpoczęcie wojewódzkiego etapu Konkursu AGROLIGA 2020.

Do rywalizacji nie mogą przystąpić Mistrzowie Krajowi wszystkich edycji konkursu oraz Mistrzowie Wojewódzcy AGROLIGI z lat 2015-2019.

Zgłoszenia kandydatów do konkursu będą przyjmowane przez Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego DODR lub bezpośrednio w Dziale Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kandydaci na mistrza wojewódzkiego w poszczególnych kategoriach powinni spełniać następujące kryteria:

  • do kategorii Rolnicy można zaliczyć osoby prowadzące samodzielnie lub wraz z rodziną gospodarstwo rolne. Kandydaci powinni uzyskiwać wyniki (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.) powyżej średniej krajowej.
    W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych i innych, przetwórstwo,  agroturystyka, itp.), 
    z której  uzyskiwane dochody nie przewyższają jednak dochodów z zasadniczej działalności rolniczej. W gronie laureatów nie mogą się znaleźć gospodarstwa z niedokończonymi inwestycjami, mocno zadłużone lub niestabilne ekonomicznie.
    W tej kategorii nie mogą być  też uwzględniane osoby, które nie mają ziemi i zajmują się wyłącznie obrotem płodami rolnymi.
  • do kategorii Firmy można zaliczyć wyłącznie przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym (czyli na terenie danego województwa i ościennych) i zajmujące się  przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środków produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn, pasz itp. Do kategorii Firmy zalicza się także wielkoobszarowe  gospodarstwa rolne, prowadzone przez właścicieli bądź dzierżawców i zatrudniające siłę najemną.

Celem konkursu jest wyłonienie dolnośląskich Mistrzów Wojewódzkich AgroLigi 2020, którzy będą reprezentowali nasz region w krajowej edycji konkursu.

Mistrzowie i Wicemistrzowie Wojewódzcy AGROLIGI 2020 zostaną wyłonieni w drodze oceny dokonanej zgodnie z regulaminem przez Komisję Konkursową.

Kierownicy PZDR zobowiązani są do pomocy w naborze uczestników do konkursu. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 10.08.2020 r. Karty zgłoszeń oraz regulamin wojewódzkiej edycji konkursu oraz edycji krajowej dostępny jest na stronie www.dodr.pl, w zakładce Konkursy.

Zgłoszenia proszę kierować do: Katarzyny Cymbała, Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich,
tel. 71/ 339 80 21 wew. 152; e-mail: katarzyna.cymbala@dodr.pl

Do pobrania:

 

dodr.pl


POWIĄZANE

W związku ze zmianą zapisu w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa,  od dnia...

Nowe inwestycje umożliwią firmie poszerzenie asortymentu specjalistycznych produ...

Brazylijska firma mięsna BRF potwierdziła, że chińskie władze celne wydały zakaz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę