Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

XXVIII edycja konkursu AgroLiga 2020

3 lipca 2020
XXVIII edycja konkursu AgroLiga 2020

Zapraszamy rolników i przedsiębiorców do wzięcia udziału w XXVIII edycji konkursu AgroLiga 2020.

 

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu ogłasza rozpoczęcie wojewódzkiego etapu Konkursu AGROLIGA 2020.

Do rywalizacji nie mogą przystąpić Mistrzowie Krajowi wszystkich edycji konkursu oraz Mistrzowie Wojewódzcy AGROLIGI z lat 2015-2019.

Zgłoszenia kandydatów do konkursu będą przyjmowane przez Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego DODR lub bezpośrednio w Dziale Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kandydaci na mistrza wojewódzkiego w poszczególnych kategoriach powinni spełniać następujące kryteria:

  • do kategorii Rolnicy można zaliczyć osoby prowadzące samodzielnie lub wraz z rodziną gospodarstwo rolne. Kandydaci powinni uzyskiwać wyniki (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.) powyżej średniej krajowej.
    W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych i innych, przetwórstwo,  agroturystyka, itp.), 
    z której  uzyskiwane dochody nie przewyższają jednak dochodów z zasadniczej działalności rolniczej. W gronie laureatów nie mogą się znaleźć gospodarstwa z niedokończonymi inwestycjami, mocno zadłużone lub niestabilne ekonomicznie.
    W tej kategorii nie mogą być  też uwzględniane osoby, które nie mają ziemi i zajmują się wyłącznie obrotem płodami rolnymi.
  • do kategorii Firmy można zaliczyć wyłącznie przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym (czyli na terenie danego województwa i ościennych) i zajmujące się  przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środków produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn, pasz itp. Do kategorii Firmy zalicza się także wielkoobszarowe  gospodarstwa rolne, prowadzone przez właścicieli bądź dzierżawców i zatrudniające siłę najemną.

Celem konkursu jest wyłonienie dolnośląskich Mistrzów Wojewódzkich AgroLigi 2020, którzy będą reprezentowali nasz region w krajowej edycji konkursu.

Mistrzowie i Wicemistrzowie Wojewódzcy AGROLIGI 2020 zostaną wyłonieni w drodze oceny dokonanej zgodnie z regulaminem przez Komisję Konkursową.

Kierownicy PZDR zobowiązani są do pomocy w naborze uczestników do konkursu. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 10.08.2020 r. Karty zgłoszeń oraz regulamin wojewódzkiej edycji konkursu oraz edycji krajowej dostępny jest na stronie www.dodr.pl, w zakładce Konkursy.

Zgłoszenia proszę kierować do: Katarzyny Cymbała, Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich,
tel. 71/ 339 80 21 wew. 152; e-mail: katarzyna.cymbala@dodr.pl

Do pobrania:

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Najnowsze dane o wynikach sprzedaży eksportowej brazylijskiej branży drobiarskie...

Stany Zjednoczone zwiększyły sprzedaż eksportową mięsa kurcząt na Kubę aż o 132 ...

– Wytyczne Komisji Europejskiej w sprawie Wspólnej Polityki Rolnej muszą być jas...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę