Adama_15.08-30.09.2021

Z wizytą w rodzinnym gospodarstwie rolnym – nowe rozwiązania dla rolników w Polskim Ładzie dla rolnictwa

16 lipca 2021
Z wizytą w rodzinnym gospodarstwie rolnym – nowe rozwiązania dla rolników w Polskim Ładzie dla rolnictwa
MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda towarzyszył w środę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas wizyty w rodzinnym gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim. Podczas zorganizowanej w gospodarstwie konferencji prasowej premier Morawiecki zapowiedział w ramach Polskiego Ładu nowe rozwiązania dla rolników.

– Dajemy rolnikom możliwość sprzedaży produktów na terenie całej Polski. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana. Będą też nowe rozwiązania w zakresie ubezpieczeń – poinformował szef rządu i dodał, że w ramach Polskiego Ładu mają się znaleźć także rozwiązania związane z ubezpieczeniami działalności rolniczej, które mają pomóc gospodarzom chronić się przed skutkami klęsk żywiołowych.

– Wsparcie polskiego rolnictwa w ramach Polskiego Ładu jest jednym z elementów, na którym najbardziej nam zależy. Musimy walczyć o to, aby polskie rolnictwo w świadomości Polaków było niezmiernie ważne. Bezpieczeństwo żywnościowe jest jednym z podstawowych celów naszej polityki – zapewnił minister Grzegorz Puda.

Prezes Rady Ministrów apelował też o zwracanie uwagi na pochodzenie kupowanych produktów i zachęcał do kupowania polskiej żywności.

– Drodzy obywatele, zwracajcie uwagę na to, jakie produktu kupujecie - zdrowa, polska żywność to jest nasza duma. Nasz rząd zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie i to jest nasz cel – podkreślił premier Morawiecki.

Premier deklarował, że rząd będzie zabiegał o to, żeby zarówno pieniądze z budżetu państwa, jak i środki wynegocjowane w Unii Europejskiej przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa.

Minister Grzegorz Puda zauważył, że polscy konsumenci coraz częściej kupują produkty polskiego pochodzenia.

– To bardzo dobrze, ale żeby te produkty mogły coraz częściej pojawiać się na półkach sklepowych, musimy wspierać polskich rolników i polskie rolnictwo – mówił minister Grzegorz Puda.

Minister powiedział, że rząd czyni starania, by młodzi ludzie chcieli pozostać na wsi i tu prowadzić gospodarstwa, aby mogli się rozwijać.

– Przygotowujemy ustawę o rodzinnych gospodarstwach rolnych, aby mogli korzystać z dodatkowych środków, aby to wsparcie dla małych i średnich gospodarstw było jeszcze większe, będziemy pomagali również dużym. Chcemy również, aby w ramach Polskiego Ładu dla rolnictwa już od stycznia podnosić kwoty dotyczące dopłaty do paliwa do każdego hektara, przypomnę, że jest to 10 procent – powiedział szef resortu rolnictwa .

Właścicielami rodzinnego gospodarstwa rolnego, które odwiedzał premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem Grzegorzem Pudą są Elżbieta i Tomasz Putzowie. Są oni kolejnym już pokoleniem prowadzącym to gospodarstwo.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Na świecie trwa coraz większe zainteresowanie mięsem hodowanym w laboratorach. A...

Jak podaje rosyjskie stowarzyszenie mleczarskie Sojuzmoloko za swoim centrum ana...

Największy producent kurczaków na Ukrainie zainwestował 4,5 miliona euro w budow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę